Edzcom dołącza do ruchu na rzecz innowacji firmy Omron

Edzcom dołącza do ruchu na rzecz innowacji firmy Omron Omron

Firma Edzcom dołączyła do ruchu na rzecz innowacji Omron w ramach zrzeszonej współpracy. Ruch ten ma na celu opracowanie kompleksowych rozwiązań, które spełnią wszystkie wymagania technologiczne zarówno partnerów biznesowych, jak i klientów. 

Współpraca ta opiera się na wiodącej roli firmy Edzcom w europejskim sektorze prywatnych sieci bezprzewodowych 4G/5G. Edzcom stała się pionierem w 2017 r., wprowadzając pierwszą prywatną sieć bezprzewodową 4G. Od tego czasu firma wielokrotnie udowodniła swoją fachowość, projektując i wdrażając ponad 50 prywatnych sieci bezprzewodowych 4G/5G w siedmiu krajach Europy.

Powiązane firmy

Omron Electronics

– Integracja prywatnych sieci bezprzewodowych 5G jest punktem zwrotnym w rozwiązywaniu trudności dotyczących przesyłu danych, które dominują w środowiskach AMR i sterowania procesami w czasie rzeczywistym – stwierdza Daniel Rossek, kierownik ds. integracji systemów w regionie EMEA w firmie Omron. – Firma Edzcom oferuje naszym klientom zalety korzystania z prywatnej sieci bezprzewodowej 5G – w tym zwiększony zasięg odbioru sygnału, niskie opóźnienia i kompleksowe szyfrowanie danych – odblokowując możliwości czerpania maksymalnych korzyści z automatyzacji.

– Wierzymy, że niezawodna łączność ma kluczowe znaczenie w automatyzacji. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami, aby zrozumieć ich strategie cyfryzacji i automatyzacji oraz dostosować rozwiązania prywatnej sieci bezprzewodowej 4G/5G do najbardziej nawet wymagających konfiguracji łączności. Współpraca firm Edzcom i Omron dostarcza przedsiębiorstwom kompleksowe rozwiązanie w postaci wyjątkowej łączności prywatnej sieci bezprzewodowej 4G/5G połączonej z kompatybilnymi, najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami z zakresu automatyzacji – komentuje Catherine Gull, dyrektor ds. rozwoju biznesowego w firmie Edzcom.

Firmy Edzcom i Omron dzięki współpracy oferują rozwiązania najważniejszych kwestii związanych z automatyzacją fabryczną, takie jak:

  • pokonywanie ograniczeń w rodzaju zasięgu sieci i dużych opóźnień odbioru sygnału, zapewniające płynne funkcjonowanie autonomicznych robotów mobilnych,
  • zapewnienie komunikacji w czasie zbliżonym do rzeczywistego i utrzymanie ciągłej łączności w celu optymalizacji i kontroli procesów,
  • obsługę wielu połączeń z urządzeniami i dużą przepustowość przesyłu danych przy zachowaniu wydajności sieci i bezpieczeństwa poufnych danych o krytycznym znaczeniu dla firmy.

– Firma Edzcom oferuje firmom jeden punkt kontaktowy do projektowania, budowania i obsługi indywidualnych prywatnych sieci bezprzewodowych, wytyczając drogę do realizacji swoich celów dotyczących cyfryzacji – dodaje rzecznik firmy Omron. – Ta współpraca koncentruje się na naszej wspólnej wizji wykorzystania pełnego potencjału sieci 5G do zrewolucjonizowania automatyzacji, obiecując bezproblemową łączność, bardzo niskie opóźnienia i nieporównywalną z niczym wydajność.

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę