Efektywne zarządzanie tekstyliami: wynajmij zamiast kupować

Efektywne zarządzanie tekstyliami: wynajmij zamiast kupować MEWA

Aby korzystać z dóbr i produktów, nie trzeba koniecznie posiadać ich na własność, można je również wynająć. To obecnie aktualny i ekonomiczny trend, który jest zgodny z zasadą zrównoważonego rozwoju. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na wynajem odzieży roboczej zamiast na jej kupowanie. Korzysta na tym zarówno właściciel firmy, jak i jego pracownicy, czyli bezpośredni użytkownicy tego typu odzieży.

MEWA oferuje wynajem odzieży roboczej w ramach usługi pełnego serwisu, który polega na tym, że zabrudzona odzież jest odbierana od klienta, prana w sposób przyjazny dla środowiska, a w razie potrzeby naprawiana, wymieniane są też zużyte elementy odzieży. Następnie czysta już odzież dostarczana jest punktualnie do danego odbiorcy.

Coraz więcej firm przekonuje się do korzystania z outsourcingu tekstyliów. Takie rozwiązanie ma bowiem wiele zalet. Czysta odzież zawsze jest pod ręką, a każdy pracownik otrzymuje co najmniej trzy komplety odzieży i tym samym zawsze ma do dyspozycji czyste ubranie robocze na zmianę. Uszkodzone elementy odzieży są naprawiane lub wymieniane na nowe. Wszystkie elementy odzieży mogą być zaopatrzone w firmowe logo lub napis z nazwą firmy, co pozwala ujednolicić image przedsiębiorstwa. Firma outsourcingowa szybko reaguje na zmiany w składzie personelu  klienta, także na zmiany rozmiarów odzieży. Do przechowywania czystej odzieży roboczej i gromadzenia brudnej oferowana jest usługa w postaci szafek. Są one zamykane na kluczyk i można na nich umieścić nazwisko pracownika lub oznaczenie cyfrowe.

Każdy pracownik zawsze otrzymuje po praniu swoją odzież roboczą. Ponieważ każdy element odzieży zaopatrzony jest w kod kreskowy, nie jest możliwe pomylenie go z innymi ubraniami roboczymi podczas całego procesu prania lub naprawy. Kierowcy serwisu usługodawcy odbierają brudną odzież roboczą przeznaczoną do prania i jednocześnie dostarczają czyste ubrania robocze. Terminy dostaw ustalane są wcześniej wspólnie z klientem.

Oferowana do wynajęcia odzież robocza spełnia oczywiście ustawowe wymagania w zakresie higieny i bezpieczeństwa. MEWA gwarantuje certyfikowaną jakość wszystkich produktów i usług. Zanim dany użytkownik zdecyduje się na wynajem odzieży roboczej dla swoich pracowników, może liczyć na indywidualne doradztwo w tym zakresie. Oferowana usługa oznacza dla klienta przejrzyste i przewidywalne koszty. Coraz więcej zarówno dużych, jak i małych firm dostrzega zalety wynajmu odzieży roboczej. Ważnym argumentem dla wielu z nich jest odciążenie w kwestiach organizacyjnych, a także zadowolenie pracowników z komfortu, jakim jest możliwość regularnej zmiany odzieży roboczej i brak konieczności prania jej w domu. Cały proces jest także przyjazny dla środowiska: pranie jest ekologiczne i oszczędzana jest przy tym energia.

Źródło: MEWA

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę