Efektywność, jakość i elastyczność kluczem do sukcesu. Wywiad z dyrektorem ds. sprzedaży w Delta Energy Systems

Wywiad z dyrektorem ds. sprzedaży w Delta Energy Systems Raven Media
Paweł Kruk
22.4.2025

Wywiad ze Svenem Mayerem, dyrektorem ds. sprzedaży w Delta Energy Systems (Niemcy) GmbH, przeprowadzony przez Pawła Kruka, redaktora naczelnego „MM Magazynu Przemysłowego”.

Paweł Kruk: Obszar działalności Delta Electronics jest bardzo szeroki. Które segmenty są dla Pana szczególnie istotne?

Sven Mayer: Rzeczywiście, Delta działa w wielu obszarach, ale mój zespół koncentruje się na specyficznych rynkach i produktach, głównie w zakresie energetycznych, przemysłowych i medycznych aplikacji. Dostarczamy rozwiązania, które wspierają transformację energetyczną i automatyzację procesów przemysłowych.

Paweł Kruk: Podczas konferencji w Hanowerze firma Delta zaprezentowała kilka innowacyjnych rozwiązań. Które z nich uważa Pan za najważniejsze?

Sven Mayer: Na naszym stoisku największym zainteresowaniem cieszy się segment robotyczny z nową rodziną cobotów – jest to istotny element strategii Delta. Natomiast w moim obszarze skupiamy się na systemach ładowania bezprzewodowego, które prezentujemy po raz pierwszy jako kompletny portfel rozwiązań. To technologia o wyjątkowej mocy, która rewolucjonizuje sposób zasilania automatycznych pojazdów transportowych w środowiskach przemysłowych.

Raven Media

Paweł Kruk: Czy mógłby Pan opowiedzieć więcej o nowej ultra-szybkiej ładowarce UFC 500 z certyfikacją Eichrecht?

Sven Mayer: UFC 500 to nasz flagowy produkt oferujący 500 kW mocy ładowania, umożliwiający jednoczesne ładowanie dwóch pojazdów z mocą 250 kW każdy. Uzyskanie certyfikacji Eichrecht jest dla nas ogromnym osiągnięciem, ponieważ gwarantuje transparentność i dokładność rozliczeń zgodnie z rygorystycznymi niemieckimi standardami.

Paweł Kruk: Ważnym tematem prezentowanym podczas tegorocznej edycji targów jest wykorzystanie AI w przemyśle. W jakim stopniu wykorzystujecie sztuczną inteligencję w swoich rozwiązaniach energetycznych?

Sven Mayer: AI jest integralnym elementem wielu naszych rozwiązań, ponieważ umożliwia zbieranie i analizowanie danych potrzebnych do optymalizacji procesów. Doskonałym przykładem jest nasza platforma DeltaGrid, która wykorzystuje algorytmy AI do inteligentnego zarządzania energią. System analizuje wzorce zużycia, prognozuje zapotrzebowanie oraz automatycznie optymalizuje przepływy energii, integrując odnawialne źródła energii, magazyny energii i infrastrukturę ładowania EV. To znacząco podnosi efektywność energetyczną, redukując koszty operacyjne.

Raven Media

Paweł Kruk: W jaki sposób Delta łączy swoje 3 główne obszary działalności: sztuczną inteligencję, automatyzację i infrastrukturę energetyczną?

Sven Mayer: Te obszary coraz bardziej się przenikają, co pozwala nam oferować kompleksowe rozwiązania. Na przykład nasze systemy bezprzewodowego ładowania MOOV^air dla wózków AGV łączą infrastrukturę energetyczną z automatyzacją. Systemy te współpracują z platformą zarządzania energią. Platforma ta używa AI do optymalizacji procesów ładowania. Dzięki temu klienci otrzymują nie tylko pojedyncze produkty, ale i zintegrowane ekosystemy, które maksymalizują efektywność ich działalności.

Paweł Kruk: Z jakimi wyzwaniami najczęściej spotyka się Pan w kontaktach z klientami?

Sven Mayer: Największym wyzwaniem jest szybkość rozwoju nowych technologii i ich transfer do zastosowań przemysłowych. W życiu codziennym przyzwyczailiśmy się do błyskawicznego tempa innowacji, ale przemysł potrzebuje więcej czasu na adaptację. Opracowanie nowych technologii, ich wdrożenie w aplikacjach przemysłowych, a szczególnie przekonanie klientów do ich zastosowania wymaga czasu. Naszym wyzwaniem jest przyspieszenie tego procesu i dostarczanie rozwiązań, które spełniają oczekiwania rynku.

Paweł Kruk: Jakie są najważniejsze oczekiwania Państwa klientów?

Sven Mayer: Przede wszystkim wysoka jakość – to podstawa. Klienci rozumieją, że jakość wiąże się z ceną. Przychodząc do Delta, oczekują wysokiej jakości, zaawansowanych możliwości technicznych oraz zdolności produkcyjnych dla dużych wolumenów. Jednocześnie cenią elastyczność – potrafimy dostosować się do indywidualnych potrzeb i produkować również w mniejszych seriach. Ta kombinacja jakości, zaawansowania technologicznego i elastyczności to coś, czego oczekują nasi klienci.

Paweł Kruk: Jak Pan ocenia polski rynek w kontekście gotowości na nowe technologie?

Sven Mayer: Polski przemysł rozwija się imponująco, również w obszarze zaawansowanych technologii. Choć poziom automatyzacji nie jest jeszcze tak wysoki jak w Niemczech, to jest to tylko kwestia czasu. Polskie przedsiębiorstwa są coraz bardziej świadome korzyści płynących z wdrażania nowoczesnych rozwiązań. Sugeruję polskim firmom, aby śledziły nowe technologie, które Delta oferuje w zakresie automatyzacji i inteligentnego zarządzania energią.

Paweł Kruk: Jakie trendy będą Pana zdaniem kształtować przemysł w najbliższych latach?

Sven Mayer: Sztuczna inteligencja z pewnością odegra kluczową rolę. Wszystko będzie ze sobą połączone: spójne generowanie, zbieranie i przetwarzanie danych pozwolą na  rozwój jeszcze lepszych produktów oraz na bardziej efektywną produkcję. Kolejnym istotnym trendem będzie zwiększanie efektywności energetycznej i redukcja emisji CO₂. Delta koncentruje się na tym obszarze od ponad 15 lat, co czyni nas pionierem na rynku.

Nasz założyciel, Bruce Cheng, od początku kładł nacisk na rozwój produktów z myślą o przyszłości i środowisku. Nasze motto „Dostarczanie innowacyjnych, czystych i energooszczędnych rozwiązań dla lepszego jutra” doskonale oddaje kierunek, w którym zmierza nie tylko Delta, ale i cały przemysł.

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2025

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę