Elementy zaciskowe do systemów stołów rastrowych

Elementy zaciskowe do systemów stołów rastrowych norelem

Inżynierowie poszukujący rozwiązań mocujących do systemów stołów rastrowych mogą obecnie korzystać z szerokiej gamy zacisków i elementów mocujących firmy norelem.

Firma norelem oferuje rozwiązania mocujące, które pasują do każdego zastosowania – od frezowania i wiercenia, po piłowanie oraz spawanie. Zapewniają one stabilność oraz bezpieczne mocowanie na miejscu przedmiotów obrabianych.

Elementy mocujące stanowią optymalne rozwiązanie do obróbki CNC, budowy osprzętu i obrabiarek, które jest powszechnie stosowane w połączeniu z systemami stołów rastrowych.

Powiązane firmy

norelem Sp. z o.o.

Asortyment narzędzi i akcesoriów mocujących firmy norelem obejmuje:

  • Łapy dociskowe;
  • Napinacze łańcuchowe;
  • Zaciski mimośrodowe;
  • Łapy hakowe/obsady łap hakowych;
  • Zaciski mimośrodowe kształtowe;
  • Dociski boczne;
  • Dociski odchylane;
  • Rozpieracze klinowe, elementy mocujące, śruby mocujące;
  • Sworznie mocujące.

Zapewnienie stabilności i utrzymanie na miejscu przedmiotów obrabianych ma kluczowe znaczenie dla wielu procesów inżynieryjnych. Dzięki naszemu portfolio elementów mocujących inżynierowie mogą z łatwością zamocować wszystkie przedmioty nad którymi pracują, nawet jeśli mają nietypowe kontury czy niestandardowe kształty i rozmiary – mówi Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem.

Jednym z przykładów jest napinacz łańcuchowy norelem. Za jego pomocą zabezpieczany element zostaje opasany napiętym łańcuchem, który można dowolnie wydłużać, skracać i dostosowywać do elementu obrabianego, niezależnie od jego kształtu.

Firma norelem oferuje również bardziej wyspecjalizowane wersje zacisków mimośrodowych. Wyjątkową korzyścią dla inżynierów jest to, że za ich pomocą można bezpiecznie mocować elementy obrabiane bez użycia dużych sił. Po obróceniu zacisku krzywkowego przedmiot obrabiany jest utrzymywany na miejscu z lekkim naciskiem, co zabezpiecza go przed uszkodzeniem, zarysowaniem lub zadrapaniem.

Źródło: norelem

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę