Emuge-Franken z najwyższym wyróżnieniem w konkursie ANCA Tool of the Year 2023

Wyniki konkursu ANCA Tool of the Year 2023 ANCA

Nagrody ANCA Tool of the Year Awards zostały przyznane po raz szósty, przy rekordowej frekwencji setek profesjonalistów z branży podczas ceremonii wręczenia nagród i uroczystej kolacji, która odbyła się na targach EMO w Hanowerze.

  • Emuge-Franken, renomowany niemiecki producent narzędzi skrawających, zdobył pierwszą nagrodę za wielofunkcyjne narzędzie z węglików spiekanych z ceramiczną głową, obiecujące wydłużoną żywotność narzędzia i niezrównaną wydajność.
  • JG Group z Polski drugi rok z rzędu zapewniła sobie pierwsze miejsce w kategorii Virtual Tool dzięki imponującej symulacji Dachschunda - lub szerzej znanego jako pies jamnik, który wykorzystał 24 profile tylko do stworzenia głowy swojej postaci.
  • Tegoroczne rozdanie nagród miało szczególne znaczenie, ponieważ ANCA ogłosiła Lenę Risse z Risse Tool Technology zwyciężczynią inauguracyjnej nagrody Female Machinist of the Year. Inicjatywa ta ma na celu promowanie różnorodności w branży narzędzi skrawających i dostarczanie pozytywnych wzorców kobietom i dziewczętom rozważającym karierę w tym sektorze.

– Ten rok był naznaczony wyjątkowym entuzjazmem, szczycąc się imponującym wachlarzem zgłoszeń i pokazując niezwykłą złożoność w projektowaniu zarówno rzeczywistych, jak i symulowanych narzędzi. Konkurencja była zacięta, ale Emuge-Franken, znany na całym świecie producent narzędzi skrawających z Niemiec, naprawdę się wyróżnił. Ich połączenie materiałów ceramicznych i węglika wolframu stanowiło poważne wyzwanie produkcyjne i skutecznie wydłużyło wydajność i żywotność narzędzi skrawających – powiedział Pat Boland, współzałożyciel ANCA. Kapryśne zgłoszenie JG Group w postaci "parówkowego psa" dodało konkursowi uroku, podkreślając niezwykłą elastyczność naszego oprogramowania i imponujące wyniki, które można osiągnąć, łącząc kreatywność i wiedzę specjalistyczną. Co więcej, mieliśmy zaszczyt przedstawić inauguracyjną kategorię "Female Machinist" na ANCA. Uznanie dla kobiet, które decydują się na wejście do naszej branży, jest najważniejsze i składamy serdeczne gratulacje Lenie, zasłużonej zwyciężczyni tej historycznej kategorii.

Cytaty zwycięzców Tool of the Year

Diether Ahrens, Head of Business Unit w Emuge-Franken, skomentował nagrodzone narzędzie, mówiąc: "ANCA i Emuge-Franken mają wieloletnie partnerstwo technologiczne, które umożliwiło nam ciągłe wprowadzanie innowacji. Nasz zespół zaprojektował i oszlifował wyjątkowy frez konkursowy oparty na nowej linii Franken Cera-Cut. Wykrzyknik w funkcji i wyglądzie, a tym samym odrobina naszego DNA dla innowacyjnych specjalnych i standardowych narzędzi do frezowania".

Rauf Öztürk, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Turcar i jeden z członków jury 2023, pogratulował Emuge-Franken osiągnięcia, stwierdzając: "Gratulujemy Emuge-Franken zasłużonego triumfu. To świadectwo siły innowacji, pracy zespołowej i niezachwianej determinacji".

Grzegorz Reszka, CEO zwycięzcy konkursu na najbardziej innowacyjne narzędzie, JG Group, powiedział: "Zwycięstwo w kategorii Virtual Tool po raz trzeci jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Cieszymy się, że wysokie kompetencje i kreatywne podejście naszego zespołu zostały ponownie docenione. Przygotowując się do projektu i spisując wstępne założenia, postanowiliśmy połączyć kreatywność z dziecięcą wyobraźnią. I tym razem nasz zespół stanął na wysokości zadania, nie poprzestając na wcześniejszych zwycięstwach. Projekt wirtualnego psa jamnika bardzo spodobał się publiczności i pokazał nam, jak duży potencjał drzemie w naszym zespole projektowym."

Nagrody ANCA Tool of the Year są wyrazem uznania dla doskonałości, innowacyjności i różnorodności w branży narzędzi skrawających, doceniając pasję i kreatywność ekspertów branżowych, takich jak Lena Risse, Emuge-Franken i JG Group, którzy kształtują przyszłość produkcji narzędzi precyzyjnych.

Wykonane na ANCA

Zwycięzca: Emuge-Franken

Ich zwycięska praca była złożonym, wielofunkcyjnym narzędziem tnącym z krawędziami składającymi się z węglików spiekanych i materiałów ceramicznych. Wykorzystując w pełni możliwości iGrind, narzędzie to w pełni wykorzystuje elastyczność oprogramowania do profilowania, wykorzystując warstwy i segmenty do efektywnego przypisywania operacji. Wykazując wyjątkową precyzję w pomiarach profilu i promienia krawędzi 3D, narzędzie jest ściśle zgodne z zamierzonymi specyfikacjami i wyróżnia się dokładnością.

Drugie miejsce: ARCH Cutting Tools

ARCH Cutting Tools kontynuuje tworzenie kolejnego wyjątkowego wielofunkcyjnego narzędzia tnącego o wymaganej dokładności. Po raz kolejny okazuje się, że jest to funkcjonalne narzędzie zastępujące wiele procesów, dzięki wykorzystaniu oprogramowania profilowego, segmentów i innych operacji iGrind podczas jego tworzenia. Krawędzie tnące wykazują stały promień krawędzi 3D i dobry poziom dokładności profilu.

Trzecie miejsce: TDM Cutting Tools

Narzędzie to zostało zaprojektowane w celu zastąpienia wielu procesów i jest wynikiem połączenia oprogramowania do profilowania, segmentów i różnych operacji iGrind. Ponieważ jego profil i promień krawędzi spełniają zadowalające standardy, warto zauważyć, że jest to ogólnie złożone narzędzie.

Kategoria narzędzi wirtualnych

Zwycięzca: JG Group

Głowa tej postaci została stworzona przy użyciu 24 różnych profili. Proces obejmował strategiczne wykorzystanie otworów chłodzących na początkowym półfabrykacie, a także korektę spirali, profilowanie przekroju, formowanie rowków z materiałów stałych i różne operacje profilowania. Jest to przykład tego, jak elastyczne oprogramowanie ANCA może być wykorzystane - lub niewłaściwie wykorzystane!

Drugie miejsce: Hengrui Precision Tools (Jiaxing)

Wieża została stworzona przy użyciu wielu operacji rowkowania i profilu przekroju poprzecznego. Na uwagę zasługuje wydrążona sekcja w środku, która imponująco tworzy spiralne żebro z pustym wnętrzem. Ogólnie rzecz biorąc, to symulowane narzędzie odzwierciedla znaczną ilość poświęcenia i kreatywności w jego projektowaniu i budowie.

Trzecie miejsce: ZMK Kazimieruk

Ten kufel do piwa idealnie nadaje się na okres poprzedzający Oktoberfest! Prezentuje kreatywne podejście polegające na wykorzystaniu profili przekrojowych do stworzenia wnętrza kufla, unikalnej metody rzeźbienia kieszeni w uchwycie oraz oprogramowania profilowego do tworzenia charakterystycznych wgłębień wokół kufla. Dbałość o szczegóły i innowacyjny design sprawiają, że jest to wyróżniający się produkt.

Źródło: ANCA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę