Energia dobrze skumulowana

Dollar Photo Club
Reklama
Reklama

Być może stoimy u progu odkrycia, które zrewolucjonizuje rynek samochodów elektrycznych.

Naukowcy z Northwestern University ogłosili niedawno, że udało im się stworzyć materiał, który działa jednocześnie jak akumulator i superkondensator, a więc błyskawicznie się ładuje i przechowuje zgromadzony ładunek elektryczny. Właściwości takie uzyskano dzięki połączeniu materiału z grupy COF (ang. covalent organic frameworks) z polimerem przewodzącym o nazwie PEDOT.

Reklama

Wytworzona w ten sposób elektroda okazała się nie tylko wszechstronna w zastosowaniu, ale i bardzo wytrzymała (wystarcza na ok. 10 tys. cykli ładowania/rozładowywania), a przy tym tania w produkcji. Ma zatem wszelkie szanse, by zastąpić stosowaną dzisiaj technologię bazującą na połączeniu superkondensatorów (do ładowania) z klasycznymi akumulatorami (do przechowywania energii).

Reklama

Źródło: www.northwestern.edu

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama