EUROGUSS 2024 odzwierciedleniem branży odlewniczej

EUROGUSS 2024 odzwierciedleniem branży odlewniczej EUROGUSS

Branża odlewnicza poszukuje dialogu, którego potrzebuje jak nigdy dotąd. Hale wystawowe w pełni zarezerwowane przez około 600 wystawców na styczeń 2024 r. jasno pokazują, że EUROGUSS, jako wiodące targi tej branży przemysłowej, jest idealną platformą do zaspokojenia tej potrzeby. Od producentów maszyn po odlewnie i ich poddostawców – wszyscy kluczowi gracze zbierają się w Norymberdze, aby omówić rozwój branży, technologii, biznesu i polityki.

Jaka jest atmosfera w EUROGUSS i wokół niego?

Pomimo obecnej sytuacji w sektorze odlewów ciśnieniowych – z gorącymi tematami, takimi jak transformacja w dziedzinie układów napędowych lub stale wysokie koszty energii – branża wciąż jest zarówno dynamiczna, jak i innowacyjna. Główna kwestia megacastingu rewolucjonizuje produkcję karoserii w przemyśle motoryzacyjnym i zwraca uwagę na odlewanie ciśnieniowe poza tradycyjną bańką.

Te możliwości, ale także związane z nimi wyzwania, wymagają pilnej dyskusji. I to nie tylko w zamkniętych kręgach, ale w sposób nadrzędny w całym łańcuchu dostaw odlewów metali lekkich, a przede wszystkim z klientami. EUROGUSS zawsze będzie idealnym miejscem do ułatwienia tych dyskusji. Branża z niecierpliwością czeka na to wydarzenie w styczniu 2024 r.

Kto będzie reprezentowany na EUROGUSS 2024?

Tradycyjnie, odlewnie nadal stanowią większość wystawców targów EUROGUSS.Ale organizatorzy zapraszają również ich poddostawców z całego otoczenia, takich jak producenci maszyn, wytwórcy form, dostawcy stopów, mechanicy odlewniczy czy dostawcy oprogramowania.Na targach reprezentowani są wszyscy wiodący międzynarodowi producenci.Wszystkie cztery hale wystawowe zostały w pełni zarezerwowane na wydarzenie w styczniu 2024 r. Ponad 60% z łącznej liczby około 600 wystawców pochodzi spoza Niemiec (w sumie reprezentowane będą 33 kraje), głównie z Włoch, Turcji, Hiszpanii, Austrii i Szwajcarii.

Zaprezentują oni swoje technologie na stoiskach wystawienniczych i swoją wiedzę specjalistyczną podczas Speakers' Corner, German Die Casting Congress oraz podczas różnych wycieczek z przewodnikiem po pawilonach. Również młode talenty i uniwersytety będą miały swoją rolę do odegrania podczas targów. Dzięki Dniu Studenta w dniu 18 stycznia i nagrodzie EUROGUSS Talent Award targi EUROGUSS będą idealną platformą do poznania branży, której różnorodność i siła innowacji są powszechnie niedoceniane.

Istotna dla branży jest również sesja z udziałem uznanego eksperta branżowego Matthiasa Fifki, profesora Uniwersytetu Friedricha Alexandra, oraz innych wysokiej klasy prelegentów w Speakers' Corner, na temat zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym. Organy rządowe również będą obecne na wydarzeniu, ponieważ oczywiste jest, że przemysł w Europie potrzebuje wsparcia decydentów, jeśli ma nadal utrzymywać swoją wiodącą rolę światowego innowatora.

Równolegle z targami odbędzie się 23. Niemiecki Kongres Odlewniczy, który oferuje interesujące prezentacje prelegentów ze środowisk przemysłowych i naukowych oraz producentów OEM na temat nowych technologii, rozwoju procesów i materiałów.Kolejną atrakcją jest nagroda EUROGUSS Talent Award, która wyróżnia prace licencjackie i magisterskie młodych talentów i zapewnia im specjalną platformę.

Nowe pozycje w programie

Rekrutacja kolejnego pokolenia profesjonalistów z branży staje się coraz trudniejsza i dlatego organizatorzy chcą pomóc rozwiązać ten problem.Po raz pierwszy zaplanowano m.in. z tego powodu Dzień Studenta, na który zaproszeni są nie tylko studenci technologii odlewniczej, ale także studenci inżynierii mechanicznej i sektora motoryzacyjnego. Celem targów jest podkreślenie, jak atrakcyjna, różnorodna i nowoczesna jest branża odlewnicza.

Dzięki nowemu serwisowi kariery targi oferują również innowacyjne narzędzie do kojarzenia, które umożliwia potencjalnym pracownikom i pracodawcom spotkanie się na cyfrowej "rozmowie przy kawie" z dala od zgiełku targów. Wraz z cyfrowym EUROGUSS 365, będzie to kolejne całoroczne narzędzie, które pomoże sprostać wyzwaniom w branży.

Na odwiedzających targi czeka również niespodzianka: prezent EUROGUSS, który zostanie wyprodukowany na żywo podczas targów w Norymberdze.Co to dokładnie jest, pozostaje na razie tajemnicą.

Jakie będą kluczowe tematy na EUROGUSS 2024?

Jak już wspomniano, obecnie nie da się obejść megacastingu. Przyciągnęło to uwagę mediów nie tylko w branży, ale także poza nią, szczególnie dzięki Tesli i jej sprytnemu marketingowi.

Jest to pomocne dla branży odlewniczej i nadaje jej nowy impet. Dlatego mogę gorąco polecić nasze wycieczki z przewodnikiem jako wprowadzenie do tematu dla zainteresowanych stron, które nie miały jeszcze zbyt wiele wspólnego z procesem produkcji odlewów ciśnieniowych.Odlewanie ciśnieniowe to jednak znacznie więcej niż megacasting.I to również musi być jasno komunikowane, na przykład poprzez formaty takie jak European Die Casting Competition. Wystawcy mogą korzystać z takich platform, aby pokazać, jak innowacyjna jest Europa w tej dziedzinie.Musimy więcej o tym mówić i szybciej wprowadzać tę wartość dodaną na rynek. Po raz kolejny potrzebujemy trochę więcej "chińskiego tempa", w przeciwnym razie w perspektywie średnioterminowej kraje takie jak Chiny pozostawią nas w tyle, jeśli chodzi o technologię i rozwój.

Źródło: EUROGUSS

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę