EY Przedsiębiorca Roku 2021. Wśród nagrodzonych Przemysław Kimla

EY Przedsiębiorca Roku 2021. Wśród nagrodzonych Kimla KIMLA

W miniony piątek odbyła się gala finałowa konkursu „EY Przedsiębiorca Roku 2021”. W jednej z trzech konkursowych kategorii (Nowe Technologie/Innowacyjność) zwycięzcą został Przemysław Kimla.

Konkurs EY Przedsiębiorca Roku jest jedną z największych międzynarodowych inicjatyw, których celem jest promowanie najlepszych przedsiębiorców na świecie. Polska edycja konkursu odbywa się od 2003 r. Niezależne jury (wybitne osobistości polskiego biznesu i zwycięzcy z ubiegłych lat) nagradza przedsiębiorców, którzy wyróżniają się wizją, innowacyjnym myśleniem i sukcesami biznesowymi. Co roku zwycięzcy polskiej edycji reprezentują nasz kraj podczas finału światowego EY World Entrepreneur of the Year w Monte Carlo, gdzie mierzą się z najlepszymi przedsiębiorcami z ponad 60 krajów. Tegoroczny finał odbędzie się w czerwcu.

Przedsiębiorcy startują w jednej z trzech kategorii: Produkcja i usługi, Nowe Technologie / Innowacyjność oraz Nowy biznes.

W tegorocznej edycji konkursu, w kategorii Nowe Technologie / Innowacyjność, triumfował Przemysław Kimla. Zarządzana przez niego firma KIMLA została doceniona m.in. za produkcję i rozwój innowacyjnych laserów do cięcia metali i obrabiarek sterowanych komputerowo, które słyną z wydajności i solidności, a używane są w przemyśle ciężkim, motoryzacji i produkcji sprzętu AGD. Jurorzy podkreśli także, że w ciągu 20 lat działalności KIMLA wyprodukowała ponad 4000 maszyn, które pracują w Polsce i na świecie, a wśród klientów znajdują się takie firmy jak Tesla, Bosch, Siemens czy LG.

Firma właśnie realizuje inwestycję w nową fabrykę laserów światłowodowych, które stały się motorem napędowym światowego przemysłu. Na powierzchni 25 000 m2 odbywać się będzie produkcja najnowszych laserów wyposażonych w magnetyczne napędy liniowe z odzyskiem energii oraz łatwe w obsłudze i wydajne systemy sterowania, które zostały opracowane w laboratoriach badawczo-rozwojowych firmy.

Jury podkreśliło również, że Przemysław Kimla jest przede wszystkim przedsiębiorcą, pasjonatem nowych technologii, konstruktorem i wynalazcą. Nadal jest zaangażowany w wiele aspektów działalności badawczej swojej firmy. Uważa, przy dużej konkurencji w branży, że pozycję lidera można osiągnąć wyłącznie przez inwestycje w tworzenie własnych, unikalnych technologicznie komponentów oraz połączenie rozwoju mechaniki, elektroniki i oprogramowania, które wspólnie stanowią fundament dzisiejszego przemysłu.

Zwycięzcy konkursu Przedsiębiorca Roku 2021

Zwycięzca w kategorii Produkcja i Usługi: Rafał Brzoska – Grupa Kapitałowa Integer

Nagroda specjalna: Tomasz Łysoń – Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń

Zwycięzca w kategorii Nowe Technologie / Innowacyjność: Przemysław Kimla – KIMLA

Nagroda specjalna: Michał Drozdowski, Grzegorz Miechowski, Przemysław Marszał – 11 bit studios

Zwycięzca w kategorii Nowy Biznes: Eliza Trzmiel – Inter Group

Nagroda specjalna: Dawid Leśniakiewicz, Piotr Pełka, Sebastian Langa, Radosław Kulesza – Giganci Programowania

Źródło: EY, KIMLA

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę