Fanuc zapewni 3500 robotów dla grupy motoryzacyjnej

Fanuc
Reklama
Reklama

Producent robotów przemysłowych Fanuc i grupa motoryzacyjna BMW AG podpisały umowę ramową, która obejmuje dostawę 3500 robotów dla nowych linii produkcyjnych monachijskiego producenta aut. Roboty Fanuc będą wykorzystywane do produkcji obecnych i przyszłych generacji modeli samochodów BMW.

Pierwsze roboty zostaną zainstalowane w najbliższych latach w niemieckich i międzynarodowych zakładach produkcyjnych BMW Group. - Udział naszej firmy w automatyzacji linii produkcyjnych BMW jest ważnym krokiem milowym w strategicznym partnerstwie z wiodącym producentem samochodów. Dużo inwestujemy w rozwój naszych produktów i nadal rozbudowujemy naszą sieć serwisową, aby wspierać klientów na całym świecie. W przyszłości będziemy nadal rozwijać nowe technologie, w tym inteligentne roboty, które sprawią, że produkcja pojazdów stanie się jeszcze bardziej nowoczesna i efektywna - mówi Ralf Winkelmann, dyrektor zarządzający Fanuc Deutschland.

Reklama

W przyszłości BMW Group będzie wykorzystywać różne modele robotów Fanuc - w tym nowo opracowane modele, które zostały dostosowane do indywidualnych wymagań klienta. Roboty Fanuc będą wykorzystywane przez BMW Group przede wszystkim przy budowie karoserii. Dzięki ponad 110 modelom robotów w ofercie Fanuc oferuje najszerszą gamę robotów do zastosowań przemysłowych na całym świecie. Wśród nich znajdują się tak wydajne modele jak np. sześcioosiowy robot serii M-2000, który może bezpiecznie i elastycznie przenosić ładunki o wadze do 2,3 tony. Firma odnosi sukcesy nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym: na całym świecie zainstalowano już ponad 600 000 robotów Fanuc.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Fanuc

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama