Faulhaber z główną nagrodą w konkursie „Fabryka Roku”

Faulhaber
Reklama
Reklama

W niemieckim konkursie „Fabryka Roku” firma Dr. Fritz Faulhaber otrzymała główną nagrodę w kategorii „Wyjątkowa produkcja małych partii” w roku 2018. Jury przekonały przede wszystkim ciągłe wysiłki w kierunku ulepszenia procesów, zaawansowana automatyzacja i synchronizacja w obrębie wszystkich zakładów produkcyjnych.

Konkurs „Fabryka Roku” to uznany i mocno obsadzony konkurs, w którym mogą brać udział firmy produkcyjne ze wszystkich obszarów przemysłu w Niemczech, dysponujące co najmniej jednym zakładem i jednym oddziałem firmy oraz zatrudniające ponad 100 pracowników. Od roku 1992 w konkursie wystartowało ponad 2000 firm.

Dla firmy Faulhaber wygrana w swojej kategorii stanowi potwierdzenie szczególnych zdolności produkcyjnych w odniesieniu do kompleksowości oraz różnorodności zamówień klientów, jak również do stosownej elastyczności w zakresie koniecznej liczby wytworzonych produktów.

Naszą filozofią jest bycie zawsze o krok do przodu pod względem technologicznym. Jesteśmy pionierami, projektujemy rozwiązania napędowe będące unikalnymi pod względem precyzji oraz niezawodności w najmniejszych przestrzeniach, które przenoszą nas ku granicom tego, co mechaniczne możliwe, i to przy produkcji zgodnie z zamówieniami klientów, nawet w pojedynczych partiach – podkreśla CEO dr Thomas Bertolini.

Reklama

Dziesięć do dwunastu nowych produktów dziennie
Optymalne rozwiązanie napędowe składające się z silnika, przekładni, enkodera, elektroniki i wyposażenia oferuje klientom wykorzystanie ponad 25 milionów dostępnych kombinacji oferowanych przez Faulhaber.

Dziennie tworzonych jest dziesięć do dwunastu nowych produktów, nigdy wcześniej nie wyprodukowanych w danej formie – mówi Hubert Renner, kierownik produkcji. Nie umniejsza to faktu, że wszystkie zamówienia realizowane są z zamiarem ich wysyłki w przeciągu dwóch tygodni.

Aby tak mogło się stać, w zakładach, w których wytwarzane są podzespoły napędów dla określonych zamówień, stosujemy metodę zsynchronizowanej produkcji równocześnie w pięciu różnych lokalizacjach w Niemczech, na Węgrzech, w Rumunii i Szwajcarii. Produkty te są następnie montowane – wyjaśnia Jan Patrick Schindler, kierownik produkcji.

Reklama

Zdolności produkcyjne i siła innowacji
Niemal wszyscy pracownicy biorą udział w procesie ciągłego ulepszania: co roku wdrażanych jest ponad 2000 propozycji ulepszeń opracowanych przez personel.

Najpierw określamy cele, które wydają się być nieosiągalne i w procesie żmudnej pracy ustalamy, w jaki sposób możemy je zrealizować – wyjaśnia Hubert Renner. W trakcie audytu w ramach konkursu, A.T. Kearney stwierdził, że specjaliści z dziedziny napędów dysponują strukturą organizacji zorientowaną na proces, w której synchronizacja i automatyzacja są motorem procesu produkcji. Zaimponowało to także jury ekspertów, które przyznało firmie Faulhaber nagrodę Fabryki Roku w kategorii Wyjątkowa produkcja małych partii. Ta potwierdzona zdolność produkcyjna idzie w parze z siłą innowacji, co dało swój wyraz w znalezieniu się w gronie 100 najlepszych innowatorów roku.

Ceremonia przyznania nagród odbędzie się w dniu 21 marca 2019 r. podczas 27. konferencji „Fabryka Roku” w „Forum am Schlosspark” w Ludwigsburgu.

Źródło: Faulhaber

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama