Firma Omron inwestuje we wbudowaną technologię szybkiej integracji danych

Omron inwestuje w technologię szybkiej integracji danych Omron

Firma Omron ogłasza swoją inwestycję w firmę Saltyster, która specjalizuje się we wbudowanych technologiach szybkiej integracji danych. Omron będzie mieć udziały w kapitale w wysokości około 48%.

Obecnie w branży produkcyjnej rośnie zapotrzebowanie na zwiększenie wartości ekonomicznej, w tym na poprawę jakości i wydajności produkcji. Jednocześnie branża dąży także do zwiększania wartości społecznych, takich jak produktywność energetyczna i satysfakcja z pracy pracowników.

Powiązane firmy

Omron Electronics

Te złożone wyzwania, przed którymi stają klienci, wymagają wizualizacji danych zakładu produkcyjnego zmieniających się w odstępach nawet jednej tysięcznej sekundy. Do ich potrzeb dochodzi także optymalizacja kontroli wielu zakładów. W miarę jak branża produkcyjna zmierza w kierunku rozwiązania tych problemów poprzez transformację cyfrową (DX), istnieje rosnąca potrzeba szybkiego gromadzenia, integrowania i analizowania ogromnych ilości danych.

Inwestycja firmy Omron stanowi wyraz dążenia do synergii danych kontrolnych generowanych przez własną, wysoce szybką i precyzyjną technologię sterowania z wykorzystaniem technologii szybkiej integracji danych firmy Saltyster. Dzięki szybkiej integracji danych z zakładów produkcyjnych klientów w sposób zsynchronizowany w czasie i gromadzeniu informacji na temat urządzeń kontrolnych, personelu i zużycia energii przez inne firmy możliwe jest zintegrowanie i przeanalizowanie danych na miejscu – tych, które zostały wcześniej podzielone na różne cykle i formaty danych dla poszczególnych zakładów.

Informacje zwrotne w czasie rzeczywistym pomagają rozwiązywać problemy w zakładach produkcyjnych, dostosowując sprzęt w oparciu o wyniki analizy. Pokrywa się to z celami, takimi jak produkcja produktów pozbawionych wad czy też lepsze wykorzystanie energii. Na przykład poprzez śledzenie stanu sprzętu i produktów oraz, w razie potrzeby, zmianę ustawień można zużywać mniej energii, zmniejszyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych i zwiększyć efektywność energetyczną.

Inwestycja firmy Omron w firmę Saltyster ma na celu zwiększenie wartości firmy poprzez przyczynienie się do ochrony środowiska w skali globalnej przy jednoczesnym zachowaniu wydajności i jakości produkcji w zakładach klientów. Wykorzystując mocne strony obu firm, Omron dąży do opracowania propozycji wartości, które odpowiadają zmieniającym się potrzebom branży.

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę