Roboty współpracujące firmy Omron automatyzują proces paletyzacji

Roboty współpracujące automatyzują proces paletyzacji Omron

Firma Sanofi wdrożyła oparte na robotyce rozwiązanie do paletyzacji firmy Omron w celu zwiększenia wydajności i odciążenie pracowników od uciążliwych zadań. W zakładzie firmy Sanofi w Marcy-l'Étoile, gdzie rocznie produkuje się miliard dawek dystrybuowanych do 150 krajów, kładzie się nacisk na ciągłe doskonalenie i usprawnianie procesów.

Jednym z obszarów wymagających uwagi był koniec linii pakowania, gdzie trzeba było ręcznie umieszczać na paletach pudełka o wadze 9 kg. To zadanie było obciążające fizycznie i wymagało wykonywania powtarzalnych ruchów. Aby temu zaradzić, firma Sanofi zdecydowała się wdrożyć paletyzatory współpracujące.

Powiązane firmy

Omron Electronics

Wybór padł na robota współpracującego TM12 Omron ze względu na jego wydajność, zasięg i udźwig. Jego niewielkie rozmiary pozwoliły na bezproblemową integrację, w szczególności w zakresie istniejących konfiguracji maszyn.

Roboty współpracujące, w skrócie koboty, okazały się cennym uzupełnieniem linii produkcyjnej. Zwiększają one możliwości operatorów linii, a także podnoszą wydajność. Każdy z kobotów paletyzuje 150 000 kg produktów miesięcznie, co znacząco zmniejsza nakład ręcznej pracy operatorów.

Bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, a koboty bezproblemowo integrują się ze środowiskiem ludzkim, współpracując z operatorami bez uszczerbku dla ich bezpieczeństwa. Już od samego początku procesu produkcyjnego koboty zapewniają znaczące wsparcie, umożliwiając operatorom skupienie się na zarządzaniu liniami, co stanowi jeszcze większą wartość dodaną. Wszystko to poprawia jakość środowiska pracy i ogólną produktywność.

Wsparcie firmy Omron wykracza daleko poza zakład w Marcy-l'Étoile – prowadzi ona działalność w ponad 120 krajach i wspólnie z partnerską firmą FlexLink, specjalistą w zakresie rozwiązań do automatyzacji produkcji i przepływu materiałów, wykonała podobne instalacje na całym świecie. Omron angażuje się we wspieranie tego globalnego projektu, zapewniając dostępność odpowiednich produktów i pomocy technicznej w każdej lokalizacji firmy Sanofi. 

Dzięki temu możliwe jest zintegrowanie najnowszych technologii Omron, tak aby spełniały indywidualne potrzeby klientów z branży farmaceutycznej. Współpraca Sanofi i Omron wpisuje się w strategię firmy Omron polegającą na wprowadzaniu innowacji w odpowiedzi na potrzeby społeczne. Rozwiązania z zakresu paletyzacji przyczyniają się do poprawy jakości życia zarówno w zakładach Sanofi, jak i w przypadku jej klientów.

Rozwiązanie wdrożone w firmie Sanofi pokazuje siłę współpracy i innowacji w przemyśle farmaceutycznym. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych rozwiązań automatyzacji firmy są w stanie zwiększyć wydajność, poprawić komfort pracy operatorów i w efekcie zapewnić jeszcze lepszą opiekę zdrowotną pacjentom na całym świecie.

Źródło: Omron

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę