Firmy Omron i OnRobot razem w biznesie

Firmy Omron i OnRobot razem w biznesie Omron

Firma Omron Industrial Automation Europe zawarła nową umowę dystrybucyjną z przedsiębiorstwem OnRobot, duńskim producentem narzędzi do robotów współpracujących (cobotów). Pozwoli to firmie Omron na oferowanie produktów OnRobot, które można w pełni zintegrować z cobotem Omron TM, klientom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA).

Umowa zawarta między firmami zapewni klientom większą elastyczność podczas wdrażania rozwiązań z zakresu współpracy. Są one coraz częściej uznawane za jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie wydajności linii produkcyjnych. Roboty współpracujące integrują się z innymi sprzętami, a to właśnie jest kluczowy czynnik w dążeniu do stworzenia inteligentnego środowiska produkcyjnego, w którym ludzie i maszyny pracują w harmonii. Z kolei narzędzia stosowane z robotami są ważnym elementem umożliwiającym wykorzystanie robotów w szerokim zakresie zastosowań, np.: transporcie i usuwaniu materiałów, montażu i obsłudze maszyn.

Powiązane firmy

Omron Electronics

Łatwość integracji produktów OnRobot z kobotem Omron TM była niezwykle istotnym aspektem przy podejmowaniu decyzji o zawarciu nowej umowy. Rozwiązanie jednosystemowe One System firmy OnRobot zapewnia ujednolicony interfejs pozwalający na bezproblemową integrację plug-and-play. Ponadto intuicyjny język programowania tych robotów i narzędzi nie wymaga kodowania ani panelu sterującego. Wystarczy zastosować oprogramowanie TMFlow z językiem Flow Chart (schematy blokowe) zawierającym przejrzyste instrukcje „krok po kroku”.

Enrico Krog Iversen, dyrektor generalny firmy OnRobot, wyjaśnia, że produkty OnRobot są w 100% zgodne z robotem Omron TM, co zapewnia producentom w pełni współpracujące, bezpieczne i elastyczne rozwiązanie, które działa już od pierwszego dnia. Z kolei Fernando Vaquerizo, kierownik ds. marketingu produktów stacjonarnych i kobotów w Omron Europe, dodaje, że zawierając tę umowę dostawy firma rozszerza ofertę dostępnych dla klientów rozwiązań w zakresie robotów współpracujących, zwłaszcza pod względem wszechstronności i łatwości obsługi sprzętu.

Źródło: Omron

 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę