Firmy z Polski Wschodniej stawiają na wzornictwo

PixaBay
Reklama
Reklama

Znamy zwycięzców pierwszego konkursu w działaniu 1.4 Wzór na konkurencję Programu Polska Wschodnia (POPW). Firmy z pięciu województw (lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego) ubiegały się dotację (maksymalnie 100 tys. zł) na budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o wzornictwo przemysłowe. Dofinansowanie trafi do 66 firm.

Przyznano je m.in. producentom mebli, urządzeń grzewczych, sprzętu sportowego czy wyposażenia tapicerskiego do jachtów żaglowych i łodzi motorowych. Dotacja umożliwi przeprowadzenie audytu wzorniczego oraz opracowanie na tej podstawie strategii wprowadzenia na rynek innowacyjnego produktu.

Reklama

W przedsięwzięciu przedsiębiorcom pomogą specjaliści, których sami wybrali jeszcze przed złożeniem wniosku o dofinansowanie (był to jeden z warunków konkursu). Kolejny konkurs w działaniu 1.4 Wzór na konkurencję, w którym MŚP z Polski Wschodniej będą mogły starać się o dotację na audyt i strategię wzorniczą, odbędzie się już w lipcu br. Nabór wniosków zaplanowano na wrzesień – październik br. Do rozdysponowania będzie 5 mln zł.

Stworzenie strategii wzorniczej to tylko część wsparcia oferowanego w działaniu 1.4. Wzór na konkurencję.

Reklama

- Po zrealizowaniu projektów, w drugim etapie wsparcia, MŚP mogą ubiegać się o kolejną i to znacznie większą dotację – nawet 3 mln zł na realizację zaplanowanych działań. Zaowocuje to powstaniem produktów, które swoją innowacyjnością przyciągną nowych klientów. Efektywnie zainwestujemy fundusze Programu Polska Wschodnia – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Nabór wniosków w ramach tego etapu jest już otwarty. Potrwa do 28 kwietnia 2017 r. W jego puli jest 150 mln zł.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama