Flagowy rozpylacz gazu z obrotową elektrodą

Flagowy rozpylacz gazu z obrotową elektrodą Seco/Warwick

Retech, należący do Grupy Seco/Warwick, dostarczy rozpylacz gazu z obrotową elektrodą (REGA) dla partnera specjalizującego się w produkcji metali i stopów ogniotrwałych. Urządzenie to jest w stanie wytwarzać proszki odpowiednie dla szeregu procesów metalurgii proszkowej.

– To pierwszy piec, który dostarczymy do tego partnera. Klient otrzyma jeden z naszych flagowych urządzeń do produkcji proszków i może oczekiwać wielu lat niezawodnej pracy niezależnie od tego, jakie aplikacje proszkowe wybierze – skomentował Earl Good, dyrektor zarządzający Retech. 

Powiązane firmy

REGA to jedna z najwcześniej opracowanych metod produkcji proszków metali. Jest wszechstronna i może być zastosowana do szerokiej gamy metali, w tym reaktywnych, ogniotrwałych i nadstopów. Jako dostawca pierwszego wyboru systemów produkcji proszków metali, Retech nieustannie wprowadza innowacje w zakresie nowych technologii i sprawdza je we własnym dziale badawczo-rozwojowym. 

Technologia REGA wytwarza proszki poprzez topienie pionowej elektrody, obracanej podczas opuszczania, aby zapewnić równomierne topienie. Strumień stopionego metalu wpada do strumienia gazu obojętnego pod wysokim ciśnieniem, który rozprasza go na kropelki, schładzając i zestalając, zanim uderzą w ściany komory.  Wielkość i jednorodność kuleczek proszku można dobrać regulując szybkość topnienia oraz ciśnienie i kąt strumienia gazu.   

W przededniu 60-lecia Retech ważnym osiągnięciem jest fakt, że wśród pierwszych typów pieców, które zostaną zmontowane w nowej fabryce w Buffalo, są właśnie te urządzenia.  

Piec REGA umożliwi klientowi zaspokojenie regionalnego zapotrzebowania na produkt końcowy i zapewnienie wszechstronnej oferty. 

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę