Uniwersalność frezów walcowo-czołowych serii Seco JS754 Stub

Frezy walcowo-czołowe serii Seco JS754 Stub Seco Tools

Aby sprostać wyzwaniom związanym z trudnymi i niestabilnymi warunkami skrawania spowodowanymi długimi wysięgami narzędzi, frezy walcowo-czołowe serii Seco JS754 Stub charakteryzują się małymi długościami części roboczej, co maksymalizuje korzyści z obróbki narzędziowej przy jednoczesnym zwiększeniu żywotności narzędzi o 20 do 40%.

Czteroostrzowy frez walcowo-czołowy jest przeznaczony do frezarko-tokarek oraz maszyn wielozadaniowych i łączy w sobie sprawdzoną w branży geometrię skrawania JS754 z unikalną powłoką HXT do wysokowydajnej obróbki. Taka konstrukcja sprawia, że seria Seco JS754 idealnie nadaje się do trudnych zastosowań obejmujących materiały ISO M (stal nierdzewna) i S (superstopy żaroodporne i tytan). Mniejsza długość frezu JS754 Stub zwiększa wytrzymałość i kontrolę drgań, zapewniając większą stabilność narzędzia podczas obróbki przy użyciu wrzecion głównych lub pomocniczych, jak i głowic frezujących oraz narzędzi napędzanych.

Idealne do ustawień z minimalnym wystawieniem

Wiele centr tokarskich i maszyn wielozadaniowych CNC zaprojektowano z ograniczoną przestrzenią roboczą, która może uniemożliwić zastosowanie dłuższych frezów walcowo-czołowych. Krótka część robocza frezów serii JS754 Stub wymaga mniejszej ilości przestrzeni roboczej w obrabiarce. Ta seria frezów walcowo-czołowych zapewnia swobodę ruchu, która pozwala na łatwe manewrowanie wokół obrabianych elementów przy zachowaniu zwiększonej stabilności narzędzia w takich ciasnych przestrzeniach roboczych, co pozwala zakładom zmaksymalizować korzyści oferowane przez centra tokarskie i maszyny wielozadaniowe, w tym krótsze czasy ustawiania maszyny i lepszą jakość części.

Seria JS754 Stub jest oferowana zarówno w wersji z fazą i promieniem na narożu, w średnicach od 3 do 16 mm i jest dostępna w chwytach cylindrycznych oraz Weldon.

We wszystkich segmentach produkcji, zwłaszcza w ogólnej obróbce skrawaniem i lotnictwie, środowisko produkcji o wysokim zróżnicowaniu i niskiej powtarzalności produkcji (HMLV) nie ustaje w napędzaniu potrzeby automatyzacji i wydajności, osiąganej najczęściej za pomocą centr tokarskich i maszyn wielozadaniowych – stwierdził Rob Mulders z firmy Seco Tools. – Seria JS754 Stub przyczynia się do znacznej elastyczności w produkcji części z pojedynczego ustawienia, którą zapewniają te wielofunkcyjne maszyny.

Ograniczenie zużycia frezów walcowo-czołowych

Ze względu na mniejszą długość skrawania frezy walcowo-czołowe JS754 Stub zapewniają użycie całego frezu na całej długości narzędzia. Maksymalizuje to wykorzystanie krawędzi skrawających, co pomaga zmniejszyć ilość odpadów węglikowych, zwiększając wydajność i trwałość.

Źródło: Seco Tools 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę