Gazociąg Gustorzyn-Odolanów dofinansowany ze środków POIIŚ

Reklama
Reklama

Gazociąg zlokalizowany jest na obszarze województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Umożliwi on przesył gazu w dwóch kierunkach, zależnie od potrzeb systemu oraz odbiór gazu z podziemnych magazynów zarówno w Mogilnie, jak i w Wierzchowicach.

Wybudowany przez Gaz-System gazociąg o długości 168 km i średnicy 700 mm zlokalizowany jest na obszarze województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Jego punkt początkowy znajduje się w węźle Odolanów, natomiast końcowy w węźle Gustorzyn.

Reklama

Budowa gazociągu miała na celu modernizację istniejącego układu przesyłowego Odolanów-Gustorzyn-Mogilno. Pozwoli to na zapewnienie możliwości rozprowadzenia w systemie gazu z nowych kierunków dostaw (tj. z terminalu LNG) a także na zwiększenie bezpieczeństwa prowadzenia ruchu i zabezpieczenie ciągłości dostaw gazu do odbiorców.

Projekt o wartości blisko 511 mln zł został dofinansowany z POIiŚ na lata 2007-2013 kwotą ponad 194 mln zł.

Reklama

Źródło: Ministerstwo Energii

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama