Gęstsze składowanie dzięki STILL EXP

STILL

Wózek wysokiego podnoszenia STILL EXP wyróżniają parametry, pozwalające na wygodną i efektywną pracę w najwęższych alejkach roboczych. Projektanci tego specjalistycznego pojazdu skupili się na takich cechach, jak kompaktowość konstrukcji, precyzja sterowania oraz ergonomia pracy i rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo operatora.

Dokładne sterowanie pojazdem umożliwiają takie rozwiązania technologiczne, jak: precyzyjne zawory proporcjonalne, opcja jazdy w trybie pełzania z ustawionym pionowo dyszlem oraz uchwyt dostosowany do prawo- i leworęcznych operatorów, pozwalający sterować wieloma funkcjami bez konieczności zmiany ułożenia dłoni.Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość dostosowania ustawienia układu wideł i co za tym idzie – szerokości pojazdu do sposobu organizacji procesów logistycznych w danym magazynie. Cechą istotną z perspektywy pełnej kontroli nad pojazdem jest również konstrukcja masztu zapewniająca maksymalną widoczność na widły. Niezależnie od tego, czy wybierze się rozwiązanie w technologii Tele, NiHo/HiLo czy Triplex, operator przez cały czas może wizualnie kontrolować położenie ładunku.

Ergonomia i bezpieczeństwo
Ciekawym elementem jest inteligentny, kolorowy wyświetlacz, na bieżąco informujący operatora o statusie wózka, stopniu naładowania baterii oraz – opcjonalnie – ciężarze przewożonego towaru.
Duże znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa pracy ma również unikatowy, zakrzywiony dyszel przystosowany do obsługi zarówno przez prawo- jak i leworęcznych operatorów. Dzięki jego integracji z systemem STILL OptiSpeed, prędkość jazdy dostosowywana jest do odległości pomiędzy wózkiem a osobą sterującą pojazdem. Szybkość pokonywania zakrętów optymalizowana jest natomiast dzięki układowi Curve Speed Control. Dodatkowo, maszyna zatrzymuje się automatycznie – również na rampach – gdy tylko dyszel zostanie zwolniony.

Moc i ochrona środowiska
Kompaktowy wózek wysokiego podnoszenia STILL EXP osiąga wysoką wydajność przeładunkową dzięki bezobsługowemu, wytrzymałemu silnikowi prądu stałego, napędzanemu baterią o mocy 24 V. Pozwala on na uzyskanie prędkości przemieszczeń hydraulicznych na poziomie 0,15-0,30 m/s (w górę, odpowiednio z i bez ładunku) oraz 0,31-0,4 m/s (w dół, odpowiednio bez i z ładunkiem). Pojazd może przemieszczać się z szybkością 6 km/h z ładunkiem o maksymalnej masie, w zależności od modelu od 1,4 do 2,0 t. Trzy wstępnie ustawione programy jazdy: Boost, Eco i Blue-Q pozwalają zachować przy tym równowagę między wysokimi osiągami a oszczędnością. Równie istotną z punktu widzenia ekologii cechą STILL EXP są materiały, z których został wykonany. Surowce, z których powstał wózek, w 95% mogą zostać poddane recyklingowi.

www.still.pl

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę