Grupa PGO zintegruje produkcję odlewniczą w Grupie TDJ

Reklama
Reklama

Grupa PGO – jeden z największych w Polsce niezależnych dostawców odlewów i odkuwek dla przemysłu – podpisała w dniu 1 września 2014 roku ze spółkami TDJ SA, FAMUR SA, Zamet Industry SA, Fugo SA oraz Famak SA list intencyjny o wzajemnej współpracy, której celem jest zintegrowanie produkcji odlewniczej w Grupie TDJ.

Większościowy akcjonariusz PGO S.A., tj. TDJ S.A., w dniu 14 sierpnia 2014 roku przejął kontrolę nad spółką Fugo S.A., która posiada mi in. pakiety kontrolne w spółce Fugo-Odlew zajmującej się produkcją odlewów.

Reklama

Przejęcie przez TDJ S.A. kontroli nad Fugo S.A. stwarza możliwość zwiększenia atrakcyjności i kompleksowości oferty Grupy PGO w oparciu o doświadczenia przejętej spółki w zakresie odlewnictwa. Planowane przez strony listu intencyjnego działania będą miały pozytywny wpływ na portfel zamówień
i wyniki osiągane przez Grupę PGO w przyszłości.

W związku z zawartym listem intencyjnym strony wspólnie ustaliły, że PGO w ciągu najbliższych 12 miesięcy zintegruje produkcję odlewniczą w ramach Grupy TDJ z uwzględnieniem realizacji działań niezbędnych do wzrostu jej efektywności w długim terminie.

Reklama

Jednocześnie w związku z objęciem przez dotychczasowego prezesa zarządu Mirosława Bendzerę z dniem 1 października 2014 roku funkcji prezesa zarządu Famur SA rada nadzorcza Polskiej Grupy Odlewniczej SA postanowiła powierzyć z tym samym dniem kierowanie Polską Grupa Odlewniczą na stanowisku prezesa zarządu Dariuszowi Ginalskiemu, który wcześniej pełnił obowiązki prezesa zarządu Kuźni Glinik – spółki zależnej PGO SA oraz w 2013 roku wiceprezesa zarządu PGO SA.

www.pgo-sa.com.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama