Harting otworzył nową halę produkcyjną pod Bydgoszczą

Harting otworzył nową halę produkcyjną pod Bydgoszczą Harting

Firma, która jest potentatem w produkcji złącz przemysłowych i wiązek elektrycznych dla rynku kolejowego, właśnie powiększyła swoje możliwości produkcyjne w swoim drugim zakładzie w Polsce.

Zaproszeni goście wraz z firmą Harting Polska świętowała otwarcie drugiej części zakładu produkcyjnego HCS.  Uczestnicy mieli okazji wysłuchać prezentacji o strategii rozwoju firmy dla sektora kolejowego oraz o tym, jak firma rozwijała się do 2023 i jakie ma plany na dalsze lata. Następnie odbyło się zwiedzanie nowo wybudowanej części fabryki. 

Harting otworzył nową halę produkcyjną pod Bydgoszczą zdjęcie w treści artykułu

Otwarcie nowej przestrzeni produkcji HCS Polska to przede wszystkim powiększenie obszaru działania o dodatkowe 1000m2. Na danym obszarze zaplanowano zgodnie z najnowszymi standardami Lean management nowe cele produkcyjne min. obszar cięcia, przygotowania, linie one pc flow dla produkcji wielkoseryjnej, stanowiska montażu ręcznego oraz obszaru do produkcji central elektrycznych/sterowniczych. Wszelkie produkty kontrolowane są nowym obszarze testu wyposażonym klatkę bezpieczeństwa oraz tester HV do 12kV. Zaprojektowany proces flow pozwala efektywnie wykorzystać posiadane moce produkcyjne (obecnie 25 pracowników produkcji) a co najważniejsze kultura ciągłego doskonalenia funkcjonująca w organizacji jest gwarancją ciągłego usprawniania procesów produkcji co w rezultacie gwarantuje najwyższy poziom wytwarzanych produktów.

W Osielsku znajdzie się nie tylko regionalne centrum kompetencyjne, ale także miejsce pracy dla inżynierów z działu R&D, którzy będą pracować nad nowymi produktami z portfolio Harting. Od 2008 zainwestowano łącznie 30 milionów euro w zakład we Wrocławiu i Osielsku.

Harting otworzył nową halę produkcyjną pod Bydgoszczą zdjęcie w treści artykułu

Znacznie powiększony zakład zadba zarówno o dostawy na rynek lokalny, a także wesprze możliwości globalne Harting, w dostawach poza Polskę. Przykładem tego drugiego działania może być produkcja komponentów na rzecz holenderskiego producenta autobusów VDL. Rozwijający się rynek autobusów elektrycznych wpływa z resztą coraz bardziej na rozwój firmy.

Polskie zakłady w globalnej polityce Harting odpowiedzialne są za produkcję średnich i małych serii produktów, gdzie potrzebna jest jakość, elastyczność i szybkość reakcji. Jedną z przyczyn, dla których rozwijany jest nowy zakład jest współpraca przy projektach tramwajowych spółki Stadler Polska. Bardzo ciekawą grupą produktów, które są budowane w Polsce, są złącza między wagonowe, które producent dostarcza także dla pociągów dużych prędkości.

Źródło: Harting

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę