HxGN LIVE 2018. Byliśmy w centrum nowoczesnych technologii

Hexagon
Paweł Kruk
10.7.2018

Las Vegas, na co dzień największa światowa świątynia hazardu, od 12 do 15 czerwca przemieniła się w światowe centrum nowoczesnych technologii. Podczas corocznej już branżowej konferencji HxGN LIVE, organizowanej przez Hexagon Manufacturing Intelligence, na której nie zabrakło również przedstawiciela MM Magazynu Przemysłowego, mogliśmy zapoznać się z najnowocześniejszymi cyfrowymi rozwiązaniami, które będą stanowić o potencjale inteligentnej produkcji w najbliższej i nieco dalszej przyszłości.

Na potrzeby jedynej w swoim rodzaju konferencji, na którą przybyło ok. 3500 klientów firmy Hexagon, partnerów i przedstawicieli mediów z blisko 70 krajów, zagospodarowany został hotel Venetia. Na powierzchni ponad 11 tys. m2 w ciągu trzech dni odbyło się prawie 500 sesji, a w strefie wystawców swoje technologie zaprezentowało ponad 60 wystawców.

Hasłem przewodnim tegorocznej konferencji był „Big Leap” (wielki skok). Inauguracyjnym przemówieniem otworzył ją prezes i dyrektor generalny Hexagon Ola Rollén. – Z każdym rokiem HxGN LIVE staje się coraz bardziej ekscytujący. Każda konferencja jest inna i dostarcza wielu informacji o innowacyjnych rozwiązaniach. Jesteśmy dumni, że co roku mamy wielu gości z całego świata, których wizjonerskie idee i działania zmieniają przemysł w nadzwyczajny sposób.

Wszystkie trzy dni konferencyjne wypełnione były, od świtu do zmierzchu, prezentacjami, sesjami szkoleniowymi, forami ekspertów, spotkaniami grup użytkowników. Doświadczeni programiści i inżynierowie firmy Hexagon oraz partnerzy dzielili się swoim doświadczeniem oraz wiedzą na temat użytkowania aplikacji i produktów powstających w ramach grupy Hexagon. Podczas paneli można było spotkać w jednym miejscu najlepszych ekspertów z branży, z firm kształtujących rynek, oraz wielu kluczowych klientów. Spotkania były też znakomitą okazją, by omówić największe wyzwania i strategie na przyszłość.

Reklama

Produkty i strategie na najwyższym poziomie
Prezentacje i konferencje podzielono na sześć bloków tematycznych związanych z różnymi oddziałami firmy Hexagon. W żadnym bloku nie brakło innowacyjnych rozwiązań prezentowanych zebranej widowni. Leica BLK3D to np. kompaktowy, ręczny analizator 3D, który umożliwia natychmiastowe i precyzyjne pomiary 3D z dowolnego uchwyconego obrazu. Nowy przenośny skaner Leica Absolute Scanner LAS-XL, stworzony z myślą o sektorze przemysłowym i zastosowaniach, w których nieodzowne są szybkość pomiarowa i dokładność na poziomie metrologii, oferuje większy obszar skanowania niż jakikolwiek inny istniejący dotychczas skaner laserowy.

Dział Hexagon Mining zaprezentował całe portfolio ulepszonych produktów, a Hexagon Geospatial przedstawił nową strategię Smart Digital Reality, w ramach której możliwa będzie obsługa danych pochodzących z najróżniejszych źródeł.

Powiązane firmy

Reklama

Manufacturing Intelligence
Z naszego punktu widzenia najciekawsze rozwiązania prezentowane były w bloku Manufacturing Intelligent, w tym m.in. platforma Xalt oraz HxGN SMART Quality.

Platforma Xalt to rewolucyjne rozwiązanie do różnorakich zastosowań w różnych branżach. Wykorzystuje nowoczesne technologie z obszaru IoT, takie jak integracja przedsiębiorstwa, chmury obliczeniowe, wizualizacja danych, mobilność, inteligentna łączność czy sztuczna inteligencja.

Natomiast HxGN SMART Quality to platforma oprogramowania przeznaczona do zarządzania w trybie online danymi dotyczącymi jakości i zasobów pomiarowych, dzięki której informacja wprowadzana jest automatycznie do procesu zarządzania jakością. Rozwiązanie to pozwala wykorzystać dotyczące jej dane w wielu fazach produkcji. Przekazuje wiedzę i informacje poprzez wszechstronną analizę statystyczną, wizualizację i zarządzanie przepływem pracy.

Czterodniowa konferencja okazała się bardzo udana. Głosy zadowolenia słychać było zarówno ze strony organizatorów, jak i obecnych w Las Vegas gości. Przedstawiciele Hexagona, zapraszając już na kolejny rok, zapewnili, że kolejna edycja HxGN LIVE będzie obfitować w jeszcze więcej ciekawych wydarzeń.

 

O Autorze

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę