Infor wspiera Nutreco w transformacji cyfrowej

Nutreco, globalny producent pasz dla zwierząt i pokarmu dla ryb, wybrał rozwiązanie Infor CloudSuite Food & Beverage. Wesprze ono cyfrową transformację firmy. Nutreco, oprócz dostarczania paszy dla zwierząt, oferuje rolnikom kompleksowe usługi w zakresie żywienia i zdrowia zwierząt, pozwalając na optymalizowanie procesów i zaspokajanie globalnego zapotrzebowania na mięso i ryby.

Ponad 80 lat działalności pozwoliło Nutreco zdobyć wiedzę i bogate doświadczenie nt. potrzeb żywnościowych i zdrowotnych wielu gatunków zwierząt. Poprzez optymalizację mieszanki pasz Nutreco przyczynia się do poprawy zdrowia zwierząt i wydajności produkcji hodowlanej, pomagając klientom zwiększać rentowność. Nutreco dysponuje 100 zakładami produkcyjnymi w 35 krajach i 11 ośrodkami badawczo-rozwojowymi w 7 krajach. Na potrzeby transformacji cyfrowej Nutreco potrzebowało globalnej platformy pozwalającej skonsolidować, wyszukiwać i przekazywać kluczowe informacje. Globalne wdrożenie chmury obejmujące 3000 użytkowników pomoże zharmonizować procesy w Nutreco, obniży ryzyko i zapewni nowoczesną platformę opartą na chmurze, wspierającą cyfrową strategię firmy.

Transformacja cyfrowa Nutreco opracowywana jest we współpracy z agencją Infor H&L Digital i obejmie tworzenie „cyfrowego obrazu klientów” Nutreco – rolników. Według tej koncepcji rolnicy będą mogli angażować się w projekt, weryfikować i określać wymagania dotyczące dowolnego aspektu zdrowotnego paszy dla zwierząt, co pozwoli Nutreco opracować dla nich nowe, zróżnicowane usługi. W kolejnym etapie współpracy firma będzie również dążyć do rozszerzenia relacji z Infor dzięki wykorzystaniu sieci handlowej GT Nexus zapewniającej digitalizację łańcucha dostaw i poprawę globalnej współpracy w obszarze zamówień i zapasów.

Przedsiębiorstwa coraz częściej zaczynają dostrzegać możliwości, jakie daje technologia cyfrowa – komentuje Andrew Kinder, VP Industry Strategy, Infor. – W przypadku firmy Nutreco przejście do modelu chmury było kluczowe i pozwoliło zminimalizować ryzyko i skonsolidować procesy na całym świecie w ponad 100 zakładach produkcyjnych. Dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowych możliwe stało się zapewnienie efektywności operacyjnej oraz tworzenie nowych usług, co w przyszłości pozwoli Nutreco lepiej spełnić oczekiwania klientów końcowych branży rolnej i w efekcie zwiększyć udziały w rynku. Zespół w Nutreco jest niesamowicie wizjonerski i wykorzystuje najlepsze praktyki w swojej branży, co pozwala nam wspólnie i z radością przechodzić transformację.

Źródło: Infor

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę