InnoEnergy odpowiada na potrzebę innowacji

InnoEnergy Poland
Reklama
Reklama

InnoEnergy będzie gospodarzem 6. edycji wydarzenia "The Business Booster" (TBB) poświęconego innowacjom w energetyce. Tegoroczna edycja odbędzie się w Kopenhadze, w Danii w dniach 17-18 października, a tematem przewodnim będzie hasło "Future is Now". 

Podczas dwóch dni będzie można zapoznać się ze 150 gotowymi produktami stworzonymi przy współpracy z InnoEnergy, jak również wymienić się spostrzeżeniami z przedstawicielami wiodących firm branży energetycznej z całej Europy. W poprzednich latach w TBB udział wzięli m.in.: Orlen, PGE, Tauron, Rafako, Boryszew, Innogy Polska, Energa, EDF Polska, Grupa Kęty.

The Business Booster to jedyne wydarzenie zrzeszające najbardziej innowacyjne start-upy z całej Europy, uznanych ekspertów branżowych, inwestorów oraz instytucje sektora publicznego, aby przyspieszyć transformację w dziedzinie czystej energii w Europie – mówi Elena Bou, dyrektor ds. innowacji, InnoEnergy. – Oprócz wystąpień start-upów, uczestnicy będą mogli wziąć udział w równolegle organizowanych sesjach tematycznych, a także zobaczyć ekspozycje produktów.

Reklama

Premiera: Prezentacje ekspertów i krótkie prezentacje przed inwestorami
Podczas wystąpień zostaną zaprezentowane najnowsze innowacje oraz rozwiązania, które zrewolucjonizowały obszary związane z magazynowaniem, transportem, energią wiatrową i inteligentnymi miastami. Podczas krótkich prezentacji, firmy z sektora energetycznego zwrócą się do przedsiębiorców InnoEnergy w poszukiwaniu takich rozwiązań technologicznych w energetyce, które odpowiadałyby ich wyzwaniom.

Odpowiadamy na aktualne potrzeby uczestników, dlatego Business Booster zmienia się każdego roku. Wierzymy, że takie podejście pomaga start-upom i przedstawicielom branży energetycznej w osiągnięciu realnych korzyści z obecności na wydarzeniu – mówi Bou. – Co więcej, przemyślane połączenie sesji tematycznych, prezentacji produktów i networkingu stwarza idealne warunki do nawiązywania kontaktów.

Reklama

Od wysokowydajnych rozwiązań magazynowych po sortowanie odpadów komunalnych
Wśród tegorocznych wystawców jest m.in. szwedzka firma Northvolt, która buduje największą w Europie fabrykę akumulatorów litowo-jonowych. W wydarzeniu wezmą udział również polscy przedsiębiorcy, którzy dzięki wsparciu InnoEnergy odnoszą już sukcesy rynkowe. Przykładem może być firma Impact Clean Power Technology, producent rozwiązań z zakresu magazynowania energii dla elektromobilności i przemysłu.

Dla przedsiębiorców z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, The Business Booster jest doskonałą okazją zainteresowania swoimi produktami i rozwiązaniami inwestorów i przedstawicieli przemysłu właściwie z obszaru całej Europy. Możliwość komercyjnego wejścia na rynki międzynarodowe to jedna z unikalnych zalet współpracy z InnoEnergy – mówi Sebastian Siuchta, zarządzający portfelem start-upów w InnoEnergy Central Europe.

Wśród prelegentów jest już dr Daniel M. Kammen, profesor energii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i zdobywca Pokojowej Nagrody Nobla w 2007 r. Z kolei w debatach panelowych i równoległych sesjach tematycznych udział wezmą Robert Rosner, dyrektor i założyciel Instytutu Polityki Energetycznej Uniwersytetu w Chicago oraz eksperci branżowi - Lars Aagaard, prezes Duńskiego Stowarzyszenia Energetycznego oraz Michael Sen, członek zarządu Siemens.

Źródło: InnoEnergy

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama