Innowacje technologiczne Panasonic Toughbook w usługach G.D

Innowacje technologiczne Panasonic Toughbook w usługach G.D Panasonic

G.D, włoski dostawca specjalizujący się w tworzeniu i dostarczaniu urządzeń produkcyjnych i pakujących, postanowił wykorzystać rozwiązania mobilne Panasonic w celu usprawnienia interakcji na pokładzie swoich maszyn.

Założona w 1923 r. jako fabryka motocykli, a obecnie kluczowy element międzynarodowej grupy Coesia, firma G.D może pochwalić się szeroką gamą szybkich linii produkcyjnych oraz różnorodnymi rozwiązaniami dla światowego przemysłu produkcyjnego. Spółka cieszy się renomą jako główny partner w dostarczaniu najnowocześniejszych maszyn, dostosowanych do nowych trendów produktowych. 

Zobowiązane do dostarczania wysoce konkurencyjnych produktów i usług idealnie odpowiadających potrzebom klientów, G.D podjęło drogę innowacji i głębokiej transformacji. Podróż ta obejmuje rozwijanie nowych prototypów automatycznych urządzeń zdolnych do montażu i pakowania przyszłej generacji produktów. Integracja ta łączy bogate doświadczenie firmy z najnowocześniejszą technologią, co jest charakterystyczną cechą G.D przez całą jego historię.

W celu realizacji tych celów, G.D wdrożyło urządzenia Panasonic Toughbook w swoje rozwiązania produkcyjne. Wytrzymałe tablety, w tym modele G2 i 33, są wykorzystywane głównie na dwa sposoby: w trybie standardowym, montowane na pokładzie maszyn z łącznością Wi-Fi, Ethernet i rozszerzoną pamięcią RAM oraz w trybie autonomicznym, wyposażone w moduł LTE dla użytku technicznego przez operatorów terenowych i pomoc zdalną w oddziałach.

Jako firma, która korzystała z komputerów przemysłowych przez ponad 25 lat, nasze niedawne przejście na rozwiązania mobilne Panasonic było podyktowane dążeniem do znalezienia jednolitego, niezawodnego i konkurencyjnego dostawcy dla mobilnych interakcji na pokładzie. Posiadanie produktu, który wykazuje stabilność w czasie, jest kluczowe dla nas pod względem zarządzania wersjami, kompatybilności i przestarzałości urządzeń. Niezawodność Panasonic od razu się wyróżniła, oferując dostosowania i stałe aktualizacje sprzętu oraz oprogramowania bez żadnych wad w procesie – zauważa Maurizio Maglioni, Senior Specialist HMI & Remote Production Assistance Engineering w G.D.

Te urządzenia, przeznaczone do integracji z maszynami, są zaprojektowane tak, aby spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa, wytrzymałości i odporności na kurz (IP65), łącząc te cechy z wysokim poziomem niezawodności wymaganym przez klientów. Toughbooki Panasonic doskonale spełniają te kryteria i są teraz integralną częścią operacji G.D, pełniąc szereg funkcji od sterowania maszynami, przez interfejsy obsługi dla zaawansowanych operatorów, pomoc zdalną, po inne zadania wymagające mobilnej interaktywności.

Źródło: Panasonic

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę