Innowacyjne rozwiązania IT w Przemyśle 4.0

Innowacyjne rozwiązania IT w Przemyśle 4.0 Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Konferencja "Innowacyjne rozwiązania IT w Przemyśle 4.0" będzie miejscem spotkań nauki i biznesu oraz wymiany poglądów dotyczących innowacji i rozwoju w branży IT i IOT z obszaru Przemysłu 4.0.

Innowacyjne rozwiązania IT w Przemyśle 4.0 to konferencja dotycząca złożonego procesu transformacji technologicznej i organizacyjnej przedsiębiorstw, który obejmuje integrację łańcucha wartości, wprowadzanie nowych modeli biznesowych oraz cyfryzację produktów i usług.

Czynnikiem napędzającym transformację w kierunku Przemysłu 4.0 są coraz bardziej zindywidualizowane potrzeby klientów i narastający trend personalizacji produktów i usług.

Branża produkcyjna w Polsce i w Europie przechodzi transformację, co dodatkowo podkreśla istotność tematyki konferencji i znaczenie dla rozwoju społecznego i gospodarczego kraju. Rozsądnie wdrożona automatyzacja IT w przemyśle powoduje usprawnienia, wzrost konkurencyjności, powstanie dodatkowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych i szereg innych korzyści.

Celem konferencji jest promocja i popularyzacja wyników działalności badawczo-rozwojowej w obszarze rozwiązań IT w przemyśle.

Konferencja finansowana jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki i została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii i innych podmiotów.

>>Zobacz więcej nt. konferencji<<

Źródło: Fundacja Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę