Jak obrabiarki modułowe upraszczają produkcję?

Materiał prasowy EMAG
Reklama
Reklama

Najnowszy modułowy system automatyki do szybkiego i efektywnego powiazania w kompletne systemy produkcyjne, nie tylko upraszcza produkcję, ale może też zwiększyć wydajność.

Celem koncepcji modułowej było stworzenie takiego typu obrabiarek, które z jednej strony umożliwiałby planistom tworzyć linie produkcyjne tak łatwo jak nigdy dotąd, a z drugiej strony, gwarantowały jakość i wydajność obróbki.

Reklama

Standardowa konstrukcja - uproszczone procesy

Obrabiarki modułowe mają zwykle taką samą konstrukcję podstawową, w strategii zastosowania we wszystkich jednakowych komponentów. Nawet w obrabiarkach do różnych technologii, mogą często być wykorzystane te same elementy, co oczywiście znacznie obniża koszty magazynowania. Kompaktowa konstrukcja obrabiarki jest również standardowa, która dzięki zintegrowanej automatyce zajmuje małą powierzchnię. Obrabiarki modułowe są również dostarczane ze zintegrowaną automatyzacja pick-up, umożliwiajacą im samozaładowanie ze zintegrowanego zasobnika.

Zintegrowana automatyzacja umożliwia także stosunkowo prostą, ale nadzwyczaj skuteczną automatyzacji między obrabiarkami. Tutaj łączą się wszystkie zalety: kompaktowa budowa obrabiarek, która umożliwia bliskie ich ustawienie i zintegrowana automatyzacja pick-up sprawiają, że konieczny transport przedmiotów między obrabiarkami następuje zawsze na tej samej wysokości, co dodatkowo ułatwia zadanie. Dla przykładu, firma EMAG dostarcza dodatkowo odpowiedni system automatyzacji do połączenia obrabiarek w linię produkcyjną.

Reklama

Idealnie dopasowane systemy automatyzacji

Sposób połączenia obrabiarek zależy oczywiście od konkretnego zastosowania. Klient zwykle ma do wyboru szerokie spektrum modułów automatyzacji, optymalnie dostosowanych do obrabiarek modułowych. Główna zaleta to zawsze identyczna wysokość przekazywania przedmiotów między obrabiarkami. Dlatego można stosunkowo łatwo połączyć ze sobą dowolną liczbę obrabiarek za pomocą przenośników taśmowych, jednostek odwracajacych oraz przekładajacych i nie są konieczne kosztowne roboty, chociaż oczywiście można je także wykorzystać, np. do rozładunku palet.

FAKTY:

  • Standardowa budowa obrabiarek ułatwia planowanie produkcji
  • Najwyższa produktywność dzięki zintegrowanej automatyzacji pick-up
  • Bardzo uproszczone przenoszenie przedmiotów na tej samej wysokości


Źródło: Materiał prasowy firmy EMAG

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama