Jak rozrasta się ciężki przemysł w Polsce?

Materiał prasowy ArcelorMittal
Reklama
Reklama

Przemysł wydobywczy i ciężki w naszym kraju wcale nie poddał się kryzysowi.

Polska gospodarka jest na skraju załamania. Jednak z danych firmy Urbanek wynika, że coraz więcej przedsiębiorstw nie tylko decyduje się na skorzystanie z takich usług, jak naprawa dźwignic, ale również chce zaopatrzyć się w nowe urządzenia lub też odnowić te już wykorzystywane.

Reklama

Jak zaznacza przedstawiciel firmy Urbanek, modernizacja suwnic wiąże się z dość dużą inwestycją finansową. Jeszcze większych nakładów pieniężnych wymaga zakup nowych urządzeń. Fakt, że wiele zakładów produkcyjnych czy wydobywczych decyduje się na takie posunięcia świadczy, według przedstawicieli firmy Urbanek, o tym, że polskim przedsiębiorcom nie brakuje zleceń.

Oczywiście nie byłoby to możliwe bez obcego kapitału, jaki inwestowany jest w polskie zakłady i przedsiębiorstwa. Trzeba jednak pamiętać, że fakt, iż zagraniczni inwestorzy decydują się lokować własne środki właśnie w polskich firmach dowodzi jedynie tego, że nasza gospodarka jest uznawana za stabilną i przede wszystkim daje inwestorom szansę na uzyskanie zadowalających zysków.

Reklama

Często naprawa suwnic czy innych urządzeń wykorzystywanych w przemyśle ciężkim, wydobywczym czy budowlanym, jest konieczna właśnie do tego, by zdobyć kolejnych inwestorów. W ten sposób jednak widać, że polski przemysł się rozwija, a poważny kryzys raczej nie grozi polskiej gospodarce.

W związku z rozwojem przemysłu potrzebni są także kolejni pracownicy. Firma Urbanek, która oprócz konserwacji i napraw różnych urządzeń dźwigowych, organizuje także szkolenia operatorów poszczególnych maszyn zauważa, że na te szkolenia zgłasza się coraz więcej chętnych.

Według specjalistów z dzwignice.pl świadczyć to może jedynie o zapotrzebowaniu na wykwalifikowanych pracowników, którzy potrafią obsługiwać takie maszyny jak dźwigi czy suwnice. To z kolei stanowić może kolejny dowód na to, że polski przemysł jest w naprawdę dobrej kondycji i wciąż się rozwija, a co za tym idzie powstają też nowe miejsca pracy.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama