JR Holding zapowiada większe zyski w tym roku

Reklama
Reklama

Nisza na rynku nieruchomości komercyjnych i inwestycje w OZE, zwłaszcza w fotowoltaikę, to dwa filary, na których chce budować swoje zyski krakowska spółka JR Holding, notowana na NewConnect. W ubiegłym roku grupa kapitałowa zarobiła 6,61 mln zł, ponad dwa i pół razy więcej niż w 2014 r. Na ten rok zapowiada dalszą poprawę wyników. Zamierza się również dzielić zyskiem z akcjonariuszami.

Zeszły rok zakończyliśmy rekordowym zyskiem – ponad 6,6 mln netto. Ten rok będzie dużo lepszy – zapowiada w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor January Ciszewski, prezes zarządu JR Holding. – W tym roku jest wniosek zarządu, żeby po sprzedaży galerii wypłacić dywidendę zaliczkową za 2016 rok w wysokości od 4 do 15 groszy. JR Holding z założenia ma być spółką dywidendową i to chcemy rozpocząć od tego roku. Założenia są takie, że co roku ma być wypłacana dywidenda.

Reklama

W ubiegłym roku JR Holding miał 12,8 mln zł całkowitych przychodów netto, niemal dwa razy tyle, co rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 6,61 mln zł wobec 2,6 mln zł w 2014 roku. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy grupa odnotowała już 2,62 mln zł przychodów netto, podczas gdy w analogicznym okresie ub.r. było to 760 tys. zł. Ostateczna decyzja o dywidendzie podjęta zostanie po sfinalizowaniu sprzedaży Galerii Ramzes w Zielonej Górze. JR Holding przymierzał się do jej sprzedaży już w ubiegłym roku, jednak wówczas do transakcji nie doszło. Jako cenę sprzedaży wymieniano wtedy kwotę 11,5 mln zł.

Inwestujemy w nieruchomości komercyjne, znaleźliśmy niszę inwestycyjną, która polega na poszukiwaniu i kupowaniu biurowców klasy B i klasy C, w które inne podmioty nie inwestują, bo uważają, że nie ma na nich zarobku – mówi January Ciszewski. – My uważamy, że jest w nich potencjał rozwojowy, umiemy go wydobyć, co widać po naszych wynikach, które z roku na rok są coraz lepsze.

Reklama

Choć zasadniczym rynkiem działalności spółki i spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej są nieruchomości komercyjne, w ubiegłym roku JR Holding zdecydował się na rozpoczęcie działalności w branży OZE, zwłaszcza fotowoltaice, poprzez swoje dwie spółki: Columbus Energy oraz Portal ŚwiatOZE.pl. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy roku z wynajmu nieruchomości komercyjnych grupa uzyskała 823 tys. zł przychodów netto, o 8 proc. więcej niż przed rokiem. Pozostała kwota 1,8 mln zł przypadła na fotowoltaikę.

Decyzja została podjęta po analizie rynku. Z tego powodu mamy coraz większe przychody. Rynek zaczyna nas dostrzegać i doceniać, obroty są coraz większe, spółka weszła w zeszłym roku do indeksu NC Lead największych i najbardziej płynnych spółek na NewConnect. Jesteśmy zadowoleni z decyzji, które podjęliśmy. Będzie to druga nasza największa odnoga, po nieruchomościach – deklaruje prezes zarządu JR Holding.

Źródło: Newseria

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama