Jungheinrich stawia na zrównoważony rozwój

Jungheinrich stawia na zrównoważony rozwój Jungheinrich

W listopadzie 2020 r. koncern Jungheinrich ogłosił strategię 2025+, w której za cel postawił sobie m.in. osiągnięcie neutralności klimatycznej. Firma, która jest członkiem inicjatywy 50 Liderów Zrównoważonego Rozwoju i Klimatu, czuje się szczególnie odpowiedzialna za redukcję emisji CO2.

odpowiedzialność potwierdza platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju przyznany Jungheinrich przez agencję ratingową EcoVadis. Jako jedna z wiodących światowych instytucji oceniających odpowiedzialność biznesu, agencja przyznaje status platyny tylko jednemu procentowi certyfikowanych firm.

Jednym z kroków zrobionych przez Jungheinrich w kierunku zrównoważonego rozwoju są działania zmierzające do zasilania własnych fabryk w Niemczech i tamtejszych oddziałów wyłącznie w zieloną energię. Co istotne, dzięki przestawieniu produkcji na taką energię, również bilans ekologiczny urządzeń produkowanych przez firmę ulega poprawie. Około 11% energii, którą elektryczny wózek widłowy Jungheinrich zużywa w trakcie swojego cyklu życia, jest generowane podczas produkcji.

Jungheinrich Polska aktywnie wspiera działania koncernu w zakresie zrównoważonego rozwoju. Na początku kwietnia firma uruchomiła w swoim oddziale w Poznaniu instalację fotowoltaiczną. W zależności od pory roku i pogody 40 kWp produkowanej energii ma pokrywać zapotrzebowanie obiektu w około 60-70%. W planach jest także montaż instalacji fotowoltaicznej w siedzibie firmy w Broniszach.

Źródło: Jungheinrich

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę