Jungheinrich z platynowym certyfikatem EcoVadis

Jungheinrich z platynowym certyfikatem EcoVadis Pixabay

Koncern Jungheinrich otrzymał platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju przyznawany przez Agencję Ratingową EcoVadis. Jako jedna z wiodących światowych instytucji oceniających odpowiedzialność biznesu EcoVadis przyznaje status platyny tylko jednemu procentowi certyfikowanych firm. Organizacja przeanalizowała zaangażowanie w zrównoważony rozwój ponad 85 000 podmiotów.

Jungheinrich tworzy zrównoważoną wartość. Dla nas jako firmy rodzinnej oznacza to, że łączymy odpowiedzialność społeczną i ekologiczną z rozwojem przedsiębiorstwa. To napędza nas do projektowania rozwiązań intralogistycznych dla magazynu przyszłości. Platynowy certyfikat EcoVadis jest dla nas wspaniałym potwierdzeniem tego i oczywiście jednocześnie zobowiązaniem do kontynuowania kierunku, który obraliśmy – mówił dr Lars Brzoska, prezes Zarządu Jungheinrich AG:

Jako uzasadnienie platynowego wyróżnienia dla Jungheinrich EcoVadis wskazuje na intensywne działania firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, przede wszystkim w kategoriach środowiska, prawa pracy i praw człowieka oraz zrównoważonych zakupów. Firma Jungheinrich przed laty zobowiązała się do przestrzegania własnego kodeksu pracy i praw człowieka we wszystkich swoich spółkach-córkach w 40 krajach na całym świecie.

Grafika

Grupa jest również zaangażowana w paryski cel klimatyczny uzyskania limitu wzrostu temperatury na poziomie 1,5°C i zobowiązała się, że osiągnie neutralność klimatyczną. Tym samym przedsiębiorstwo Jungheinrich dołączyło również do renomowanej inicjatywy „Science BasedTargets”. We wszystkich niemieckich lokalizacjach grupa korzysta już tylko z zielonej energii elektrycznej. Oddziały i zakłady zagraniczne są obecnie modernizowane. W tym samym czasie firma zaczęła wyposażać swoje niektóre lokalizacje w systemy fotowoltaiczne w celu wytwarzania własnej energii słonecznej.

Obecne wyróżnienie jest trzecią z rzędu nagrodą przyznaną przez EcoVadis dla Jungheinrich. Firma otrzymała już złote certyfikaty w 2019 i 2020 r. W przyszłości koncern będzie nadal konsekwentnie angażować się w zrównoważony rozwój i wdrażać jego zasady w procesie rozwoju produktów i współpracy z dostawcami.

Źródło: Jungheinrich

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę