Jungheinrich przejmuje firmę arculus

Jungheinrich przejmuje firmę arculus Jungheinrich

Jednym z filarów strategii firmy Jungheinrich jest automatyzacja. Konsekwentnie dążąc do rozwoju w tym obszarze, koncern w czwartym kwartale 2021 r. przejął firmę arculus z Monachium, która działa w obszarze autonomicznych robotów AMR, modułowych platform produkcyjnych i oprogramowania do automatyzacji.

Dzięki arculusowi firma Jungheinrich rozszerza swoje dotychczasowe portfolio systemów automatyki o wysoce innowacyjne rozwiązania sprzętowe i oprogramowanie w szybko rozwijającym się segmencie autonomicznych robotów mobilnych. Dzięki nagrodzonemu nagrodą IFOY 2021 oprogramowaniu firmy arculus floty AMR i AGV, niezależnie od producenta, mogą być obsługiwane w oparciu o interfejsy VDA 5050.

Dzięki przejęciu firmy arculus udało nam się kompleksowo poszerzyć nasze kompetencje w zakresie automatyki. Możliwe obszary zastosowania urządzeń AMR, takie jak procesy kompletacji zgodnie z zasadą towar do człowieka, będą nadal dynamicznie się rozwijać, nie tylko ze względu na stale rosnący handel elektroniczny. Wraz z zespołem arculus otwieramy nowy rozdział w kształtowaniu magazynu przyszłości – powiedział dr Lars Brzoska, prezes Zarządu Jungheinrich AG.

Źródło: Jungheinrich

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę