Jungheinrich wśród liderów zrównoważonego rozwoju i klimatu

Jungheinrich wśród liderów zrównoważonego rozwoju i klimatu Jungheinrich

Firma Jungheinrich dołączyła do inicjatywy „50 Liderów Zrównoważonego Rozwoju i Klimatu”, grupy międzynarodowych przedsiębiorstw z różnych branż, które postanowiły walczyć ze zmianami klimatycznymi i realizować 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ (UNSDG).

Zmiany klimatyczne to jeden z najpilniejszych problemów naszych czasów. W Jungheinrich traktujemy zrównoważony rozwój jako nasze zobowiązanie gospodarcze, ekologiczne i społeczne. Stąd nasz udział w inicjatywie 50 Liderów Zrównoważonego Rozwoju i Klimatu. Dzięki energooszczędnym wózkom widłowym i inteligentnym rozwiązaniom z zakresu automatyzacji zmniejszamy emisję CO2 w intralogistyce, przyczyniając się tym samym do wygrania wyścigu ze zmianami klimatu – wyjaśnia dr Lars Brzoska, prezes zarządu Jungheinrich. 

W niedawno przedstawionej Strategii 2025+ firma jeszcze mocniej położyła nacisk na kwestie środowiska naturalnego, stawiając sobie ambitne cele. Grupa dąży do osiągnięcia neutralności pod względem emisji CO2. Lars Brzoska wyjaśnia: – Dla Jungheinrich, firmy rodzinnej, zrównoważony rozwój oznacza połączenie rozwoju firmy z aspektami społecznymi i ekologicznymi. To motywuje nas do kształtowania przyszłości nie tylko naszej branży. W sektorze budowy maszyn Jungheinrich już teraz należy do dwóch procent firm – liderów w zakresie zrównoważonego rozwoju. 

Firma zajmuje wiodącą pozycję również w zakresie efektywności energetycznej w magazynie oraz opracowywaniu innowacyjnych systemów zarządzania energią. Około 98% produkowanych urządzeń jest zasilanych elektrycznie. Firma stawia na napędy elektryczne od początku swojego istnienia, tj. od 1953 r. Obecnie na całym świecie użytkuje się ponad 1 000 000 akumulatorowych wózków widłowych Jungheinrich. Żadna inna firma intralogistyczna nie stawia tak konsekwentnie na technologię litowo-jonową. W produkowanych przez siebie akumulatorach Jungheinrich wykorzystuje ogniwa nie zawierające kobaltu. Wózek widłowy z li-ion emituje do 52% mniej CO2e w porównaniu z urządzeniami z silnikiem diesel. 

Jungheinrich wnosi znaczący wkład w ochronę klimatu również dzięki regeneracji wózków widłowych. Proces remanufacturingu maszyn znacznie ogranicza zużycie surowców i energii. W ten sposób można zaoszczędzić około 80% emisji CO2e. Dzięki profesjonalnej, wieloetapowej regeneracji używane urządzenia działają i wyglądają jak nowe.

Źródło: Jungheinrich

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę