KGHM: konferencja o finansach i współpracy

KGHM: konferencja o finansach i współpracy KGHM

Finanse, transformacja, programy rozwojowe – KGHM i Związek Pracodawców Polska Miedź byli organizatorami konferencji dla samorządów Zagłębia Miedziowego. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej objęło wydarzenie swoim patronatem.

W czasie majowej konferencji w siedzibie KGHM w Lubinie samorządowcy odebrali kolejne darowizny od miedziowej spółki na projekty dotyczące mieszkańców regionu. Głogów i Legnica otrzymały po 350 tys. zł, a gmina wiejska Lubin 250 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na kampanie społeczno-edukacyjne, badania prozdrowotne oraz wyposażenie szkół w pomoce naukowe do zajęć z ekologii i ochrony środowiska.

KGHM co roku przekazuje pieniądze na działania prospołeczne gminom i powiatom z Zagłębia Miedziowego. W ubiegłym roku było to ponad 3 mln zł. Wsparcie przełożyło się m.in. na badania i konsultacje w poradniach specjalistycznych, zakupy sprzętu i pomocy do szkół, kampanie prozdrowotne, wyjazdy na baseny dla dzieci czy wymianę źródeł ciepła na proekologiczne.

Podczas konferencji uczestnicy rozmawiali m.in. o strategiach zarządzania finansami w jednostkach samorządu terytorialnego, zasadach współpracy przy projektach związanych z transformacją oraz programach rozwojowych dla Dolnego Śląska. Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, bankowcy i ekonomiści.

KGHM wspólnie ze Związkiem Pracodawców Polska Miedź cyklicznie zaprasza samorządowców z Zagłębia Miedziowego na spotkania dotyczące polityki społecznej czy aktualnych rozwiązań prawnych czy gospodarczych.

Źródło: KGMH

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę