King Slide: od branży meblowej po rozwiązania dla przemysłu

King Slide: od branży meblowej po rozwiązania dla przemysłu Ad by BOFT

Firmy z Tajwanu coraz śmielej wchodzą na europejski rynek, rywalizując jak równy z równym z producentami ze Starego Kontynentu czy też z innych regionów. Podczas niedawnego webinarium zorganizowanego przez Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) mieliśmy okazję porozmawiać z przedstawicielem firmy King Slide, która jest znana m.in. z wysokiej jakości okuć meblowych, jak i systemów prowadnic do różnych zastosowań.

MM: King Slide to przede wszystkim dostawca akcesoriów meblowych, ale macie też ofertę dla przemysłu. Co to za oferta i do jakich branż jest skierowana?

Eva Hsieh: Oprócz niewątpliwego sukcesu, jaki odnieśliśmy w branży okuć meblowych, jesteśmy również liderem na rynku prowadnic do serwerów. Nasza wiedza i 34-letnie już doświadczenie w tym obszarze pozwoliły nam zdobyć niezliczoną liczbę kontraktów, w tym sporo o dużych wyzwaniach technicznych. Wiele znanych firm technologicznych zwraca się do nas po rozwiązania – to między innymi Dell, HP czy Oracle.

Eva Hsieh, King Slide
Eva Hsieh, odpowiedzialna w firmie King Slide za sprzedaż międzynarodową.

Ponadto oferujemy rozwiązania też dla innych branż oraz zastosowań, takich jak szafy narzędziowe, podajniki papieru do drukarek, wózki medyczne czy bankomaty. Wszędzie tam, gdzie niezbędne jest rozwiązanie przesuwne, King Slide ma coś do zaoferowania.

Jakie są Państwa oczekiwania odnośnie działalności na rynku europejskim?

Eva Hsieh: Postawienie na innowacyjne produkty o najwyższej jakości pomogło nam stworzyć wizerunek marki premium wśród naszych europejskich klientów. Jesteśmy przekonani, że żaden klient nie będzie zawiedziony po wypróbowaniu naszych produktów.

Czym będziecie chcieli przekonać do siebie europejskich nabywców?

Eva Hsieh: Przygotowując nowy produkt do wdrożenia na rynek, za każdym razem obserwujemy najpierw nawyki użytkowników i w ten sposób rozpoznajemy wszelkie niedociągnięcia w fazie projektowania i udoskonalamy nasze rozwiązania. Specjalizujemy się w pionierskich technologiach, które wspomagają użytkowników w różnych czynnościach, dzięki czemu mogą oni bezpieczniej i bardziej komfortowo korzystać z dotychczasowych rozwiązań. Ponieważ w obecnych czasach praca w domu staje się coraz bardziej integralną częścią naszego życia, produkty firmy King Slide ułatwiają ten nowy styl życia. Dzięki licznym nowym funkcjonalnościom naszych rozwiązań są one szczególnie atrakcyjne na rynku, ponieważ europejscy klienci zawsze mogą znaleźć coś innego, zwłaszcza biorąc pod uwagę naszą różnorodną gamę produktów.

King Slide, szuflady z systemem prowadnic Simlead
Nowatorski system prowadnic Simlead posiada aż 124 zgłoszone rozwiązania patentowe. Ad by BOFT


Jak kryzys związany z pandemią Covid-19 wpłynął na międzynarodową działalność King Slide?

Eva Hsieh: W związku z rozległymi i głębokimi skutkami pandemii dla światowej gospodarki wiele firm było zmuszonych zawiesić działalność na jakiś czas. Nasza firma ma jednak już taką pozycję, że wpływ koronawirusa był bardzo ograniczony. Nasze linie produkcyjne nie tylko nie zostały zatrzymane podczas pandemii, ale wręcz przeciwnie – rozszerzyliśmy dostawy dla większej liczby klientów, w tym dla tych, którzy mieli problemy z regularnym otrzymywaniem zamówionych produktów.

Mimo utrzymującej się pandemii King Slide również w tym roku osiągnie wzrost produkcji liczony rok do roku. Jest to przede wszystkim wynik rygorystycznego trzymania się solidnych wewnętrznych procedur we wszystkich naszych lokalizacjach, a także prowadzenia działalności na Tajwanie. Kraj ten osiągnął jedne z najlepszych wyników na świecie w walce z koronawirusem – głównie dzięki naszej krajowej strategii walki z epidemią oraz wysokiej świadomości społecznej. W wyniku ograniczonego rozprzestrzeniania się wirusa na Tajwanie byliśmy w stanie kontynuować wszystkie projekty badawczo-rozwojowe bez zmian.

Pomimo naszych udanych wysiłków w zarządzaniu działalnością przedsiębiorstwa podczas kryzysu Covid-19, nie popadamy w samozadowolenie. Jesteśmy zawsze przygotowani na wszelkie zewnętrzne zmiany i gotowi reagować na różne potencjalne zagrożenia.

Jakie były kluczowe momenty rozwoju firmy King Slide w ciągu 34 lat obecności na rynku?

Eva Hsieh: Innowacyjność to podstawowa cecha firmy King Slide, która przyczyniła się do naszych dotychczasowych osiągnięć. Posiadanie solidnych podstaw w zakresie badań i rozwoju nowych projektów wraz z naszymi możliwościami produkcyjnymi zapewniło firmie King Slide przewagę know-how. W 2001 r. z powodzeniem weszliśmy w branżę szyn montażowych dla serwerowni i obecnie zdobywamy ponad 30% udziału w tym rynku, zajmując w nim drugie miejsce. W 2010 r. zdobyliśmy silną pozycję na rynku wysokiej klasy okuć meblowych, wprowadzając na rynek nasz przełomowy i całkowicie mechaniczny system prowadnic push-open i soft-close. Nasza najnowsza seria Simlead ze 124 zgłoszonymi patentami to kolejne potwierdzenie naszych możliwości oraz pozycji w tym obszarze rynku.

Jako partner i dostawca firma King Slide zawsze skupiała się na głównym celu, którym było oferowanie innowacyjnych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Jak do tej pory taka strategia przynosiła nam liczne sukcesy i zamierzamy podążać tą samą drogą w kolejnych latach.

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę