Kolejna mennica z piecem od Seco/Warwick

Kolejna mennica z piecem od Seco/Warwick Seco/Warwick

Jest to ósma mennica, która wybrała rozwiązania Seco/Warwick. Piece Vector będą służyć do hartowania stempli, niezbędnych do produkcji monet obiegowych i kolekcjonerskich.

Piece próżniowe Vector z wysokociśnieniowym hartowaniem gazowym 15 bar doskonale wpisują się w charakterystykę pracy mennic. Vector umożliwia szybką obróbkę cieplną, a przestrzeń robocza jest optymalna dla wyrobu stempli, monet, medali czy orderów. Piece próżniowe linii Vector z okrągłą, grafitową komorą grzejną mogą być stosowane do większości standardowych procesów hartowania, odpuszczania, wyżarzania, przesycania czy lutowania twardego. Zapewniają intensywne i równomierne chłodzenie w gazie, które gwarantuje wysoką twardość i żywotność narzędzi menniczych. Idealną jakość powierzchni stempli menniczych i innych wyrobów zapewnia bardzo wysoka czystość atmosfery próżniowej.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Piec Vector jest pierwszym wyborem mennic, bowiem idealnie wpisuje się w charakterystykę pracy w zakresie hartowania stempli niezbędnych do produkcji monet. Piece dla tej mennicy mają kompaktową komorę grzejną, która umożliwia sprawną obróbkę cieplną wszystkich rozmiarów stempli klienta. Partner zakupił urządzenie, które Seco/Warwick dostarczył m.in mennicom egipskim czy polskim.

– Mennice to odbiorca wymagający niezawodności. Wytwarza bowiem produkty o bardzo wysokiej jakości, które muszą być doskonałe pod względem detali jak i powtarzalności produkcji. Klient zamówił dwa bliźniacze urządzenia, które zapewnią mennicy całkowitą niezależność produkcyjną. Warto wspomnieć, że wytwórnie papierów wartościowych i monet nie mogą swojej produkcji zlecać na zewnątrz, stąd niemożliwe jest wsparcie hartowni usługowych. Mennice muszą mieć sprzęt niezawodny. A dodatkowe zabezpieczenie w postaci dwóch urządzeń sprawi, że Partner jest całkowicie zabezpieczony produkcyjnie – mówi Maciej Korecki, wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w Seco/Warwick. Cieszy nas, że po raz kolejny flagowy produkt – piec próżniowy Vector – zostanie zainstalowany w mennicy narodowej. Dostawa jest efektem bardzo dobrych rekomendacji, które w tej wąskiej branży są istotnym argumentem wyboru. Warto dodać, że rozwiązania Seco/Warwick pracują w mennicach w Egipcie, Kanadzie, Polsce, Brazylii, Turcji czy Chinach. Dla mennic narodowych piece marki Seco/Warwick są pierwszym wyborem.

Dodatkowo nowe urządzenia wyposażone będą w najwyższej jakości wysoką próżnię zapewniają znacznie lepszą czystość procesu, a co za tym idzie  jakość powierzchni obrabianych cieplnie detali.

Mennice muszą przestrzegać rygorystycznych standardów, które gwarantują wagę, czystość i wartość nominalną wytwarzanych przez nie produktów. Piece próżniowe pomogą europejskiej mennicy produkować doskonałe monety euro o nominałach 1 i 2 euro, a także 1, 2, 5 10, 20 i 50 eurocentów.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę