Konkurs – do wygrania trzy roboty

Epson

Czwarta rewolucja przemysłowa staje się powoli rzeczywistością, a firma Epson – lider światowego rynku robotów SCARA i dostawca rozwiązań z zakresu automatyzacji – chciałaby stanąć na czele tych zmian. Dlatego też ogłasza konkurs, w którym można wygrać nawet trzy roboty.

Firma Epson przekazuje najnowszą technologię w ręce przyszłości: uniwersytetom, szkołom wyższym i instytucjom badawczym na terenie całego obszaru EMEAR (Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji). W ten sposób firma chce wspierać wzrost, rozwój i konkurencyjność przemysłu i automatyzacji.

Kandydaci, którzy chcą wygrać nawet trzy roboty Epson, które wspomogą ich prace, są proszeni o przesyłanie swoich projektów do 15 grudnia 2018 r. Zgłoszenia będą oceniane na podstawie zestawu kryteriów, które obejmują innowacyjność, walory edukacyjne, rozwój umiejętności, oryginalne wykorzystanie robotów i zrównoważony rozwój. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o przedstawienie swojego projektu członkom jury.

Umiejętności i kreatywność to kluczowe elementy innowacji. Firma Epson rozumie potrzebę promowania i wspierania talentów i rozwoju umiejętności. Pokolenie Y, stanowiące 50% światowej populacji, zetknie się z całkowicie innym światem pracy niż obecny. Wiemy, że młodzi ludzie mają potencjał, dlatego celem naszego konkursu jest przekazanie technologii przyszłości w ich ręce – mówi Ewa Pytlak, Marketing Coordinator Poland & Baltics w Epson Europe.

Szacuje się, że do roku 2019 liczba wykorzystywanych na całym świecie robotów przemysłowych wzrośnie do około 2,6 mln sztuk. Według przewidywań wzrost obejmie zwłaszcza Europę Środkową i Wschodnią, gdzie zastosowanie robotów w ciągu dwóch kolejnych lat zwiększy się nawet o 20% rocznie, co stanowi drugi najwyższy wskaźnik wzrostu na świecie po Chinach.

Wzrost ten świadczy o kluczowej roli robotyki, jaką ta będzie pełnić w przyszłości w produkcji, ale również w innych sektorach. Roboty będą mogły być także wykorzystywane m.in. do szkoleń czy ograniczania odpadów i zużycia energii.

>>Aplikuj online<<

Źródło: Epson

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę