Kuka otworzyła fabrykę w Szanghaju

Reklama
Reklama

Firma Kuka Roboter GmbH w obecności setek gości i niemieckiego mistrza tenisa stołowego Timo Bolla 11 marca oficjalnie otworzyła nowy zakład produkcyjny w Szanghaju. Atrakcją imprezy był mecz Timo Bolla, uznawanego za najlepszego pingpongistę Europy XXI wieku, z robotem KR Agilus, jednym z najszybszych robotów przemysłowych świata.

Pod koniec ubiegłego roku Kuka rozpoczęła produkcję robotów w nowej placówce w Chinach. 350 pracowników zakładu na powierzchni 20 tys. m2 ma produkować do 5 tys. nowych urządzeń rocznie.

„Chiny to największy i najszybciej rosnący rynek robotów na świecie. Łączy nas długoletnie partnerstwo z wieloma znanymi chińskimi klientami. W celu dalszego rozwoju w Szanghaju znacząco zwiększyliśmy nasze możliwości produkcyjne” – powiedział dr Till reuter, prezes Kuka AG.

Reklama

Mecz, jakiego jeszcze nie było
Na oficjalną uroczystość inauguracyjną zarząd Kuka zaprosił klientów, partnerów i współpracowników. Wśród gości był Timo Boll – wielokrotny mistrz Europy i zwycięzca Pucharu Świata, a od niedawna również ambasador marki Kuka. W Chinach, kraju, który kocha ping-ponga, Timo Boll jest wielką gwiazdą.

Jeszcze przed uroczystością otwierającą Kuka rozpoczęła kampanię marketingową, którą wzbudziła niemałe zainteresowanie. Firma zapowiadała film, na którym Timo Boll gra z robotem przemysłowym KR Agilus. W dniu otwarcia film został oficjalnie zaprezentowany (www.kuka-timoboll.com). Wideo to doczekało się już ponad miliona odsłon. „Gdzie się nie pojawię, jestem pytany o to wideo. Kampania reklamowa Kuki sprawiła mi nie tylko przyjemność, ale spowodowała pozytywne reakcje związane z tenisem stołowym na całym świecie. To mnie szczególnie cieszy” – powiedział Timo Boll.

Reklama

Szanghaj to azjatyckie centrum Kuki
Jednak Kuka chce zdobyć klientów w Azji nie tylko popularną kampanią wizerunkową. Jej pozycja rynkowa w tej części świata ma się umocnić przede wszystkim dzięki krótszym okresom dostawy i bliskości w stosunku do klienta. Kong Bing, CEO Kuka Robotics w Chinach, wyjaśnia: „W Chinach jest ogromny popyt na rozwiązania zautomatyzowane z robotami przemysłowymi. Bardzo się cieszę, że dzięki naszemu nowemu zakładowi produkcyjnemu jesteśmy świetnie przygotowani do czekających nas wyzwań”.

Szanghaj stanowi azjatyckie centrum Kuki. Związek z Chinami to jednak nie nowy trend w polityce tego producenta. Pod koniec lat 90. Kuka rozpoczęła intensywną współpracę z Państwem Środka, a od 2000 r. ma tu swoją filię.

źródło: MM Maschinen Markt

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama