Kurs poświęcony łożyskom do walcarek

Kurs poświęcony łożyskom do walcarek Pixabay

Nowy kurs poświęcony łożyskom do walcarek wzbogacił ofertę internetowej platformy szkoleniowej Akademia NSK. Jest on adresowany do osób zajmujących się specyfikacją lub konserwacją łożysk, w szczególności tych, które muszą sprostać trudnym warunkom pracy występującym w różnych procesach produkcyjnych walcowni.

Charaktery procesów produkcyjnych wyrobów stalowych i żelaznych sprawiają, że łożyska stosowane w walcowniach muszą zmagać się z wieloma problemami. Są to m.in..: duża ilość ciepła, zanieczyszczenia, wysokie obciążenia, wibracje czy uderzenia.

Kurs obejmuje przegląd procesów produkcyjnych, w szczególności skupiających się na wielu różnych typach walcarek używanych do wytwarzania produktów stalowych. Uczestnicy modułu szkoleniowego NSK dowiedzą się m.in. tego, w jaki sposób, dzięki zoptymalizowanej specyfikacji łożysk, można zminimalizować skutki tych niekorzystnych czynników.

Moduł obejmuje również dokładny opis technologii łożysk optymalnie dostosowanych do określonych sekcji walcarek, takich jak zespoły walców roboczych i walców oporowych, oraz wyjaśnia, jak właściwości łożysk zostały dopasowane do typowych warunków pracy w walcowniach.

Odpowiednio dobrane łożyska sprzyjają długiemu okresowi eksploatacji i obniżają koszty poprzez ograniczenie wymogów konserwacyjnych, napraw i przestojów walcowni. Mając to na uwadze, nowy kurs uwzględnia wpływ parametru TCO (całkowitego kosztu użytkowania), porównując łożyska otwarte i uszczelnione. Prezentowany moduł NSK obejmuje również łożyska do walcarek Sendzimira lub walcarek Z (jak czasami są nazywane).

Źródło: NSK

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę