Lotnictwo wybiera piece próżniowe Seco/Warwick

Lotnictwo wybiera piece próżniowe Seco/Warwick Seco/Warwick

Polskie zakłady, należące do światowego producenta części lotniczych, kolejny raz wybrały Seco/Warwick. Partner zamówił jednokomorowy próżniowy piec Vector, który zastąpi 30-letnią jednostkę, dotychczas pracującą w zakładach.

Poprzednie urządzenie, także marki Seco/Warwick, odejdzie na zasłużoną emeryturę i zostanie zastąpione nowym, oszczędnym i wszechstronnym piecem, który będzie wykorzystywany do procesów lutowania części silników odrzutowych.

Długodystansowe relacje biznesowe

Seco/Warwick od dziesiątek lat jest uznanym producentem urządzeń do obróbki cieplnej metali. Na rynku polskim, skąd się wywodzi, przed transformacją ustrojową,

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Przemysł lotniczy to bardzo ważny Partner, który z Seco/Warwick współpracuje dziesiątki lat. To dowód zadowolenia z produktów, które tworzymy, ale także wyraz zaufania. Długofalowe, strategiczne, dobre relacje są kluczowe. Nasze urządzenia są zaprojektowane tak by pracować bezawaryjnie wiele, długich lat, czego dowodem jest wymiana urządzenia, po tak wielu latach – powiedział Maciej Korecki, Wiceprezes Segmentu Pieców Próżniowych w Seco/Warwick.

Piec próżniowy szyty na miarę lotnictwa

Zamówione rozwiązanie bazuje na standardowym, jednokomorowym piecu próżniowym Vector o przestrzeni roboczej 900x900x1200 mm, z ekranową izolacją i metalowymi elementami grzejnymi. Został przystosowany do specyficznych potrzeb branży. W urządzeniu można obrabiać cieplnie komponenty silników odrzutowych tj. złożone koła zębate czy wały główne.

Tę jednostkę wyróżnia możliwość przeprowadzania wydajnych i czystych procesów wysokiej próżni, dzięki zastosowaniu molibdenowej komorzy grzejnej i bardzo wydajnego systemu pomp. Zapewnia to bardzo wysoką czystość oraz dynamikę wymaganą przy procesach lutowania. Dużą zaletą są też bardzo dobry rozkład temperatury w molibdenowej komorze grzejnej oraz zgodność z wysokimi wymaganiami norm branżowych takich jak np. AMS-2750 – powiedział Jędrzej Malinowski Menadżer Sprzedaży Zakładu Pieców Próżniowych Grupy Seco/Warwick.

Czego potrzebuje lotnictwo?

To kolejny piec zakupiony przez producenta skomplikowanych elementy do silników odrzutowych z obszarów high-tech, co świadczy o dobrych rekomendacjach i zaufaniu jakim obdarza Seco/Warwick ta wąska i ważna gałęź przemysłu. Branża lotnicza mierzy się z wysoką presją wykonania produktu najwyższej jakości i niezawodności, gdyż pracują one w ekstremalnie trudnych warunkach, a bezpieczeństwo i bezawaryjność są na wagę ludzkiego życia.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę