Seco/Warwick stawia na sztuczną inteligencję

Seco/Warwick stawia na sztuczną inteligencję Seco/Warwick

Przemysł ciężki, nie oznacza ciężkiego myślenia. Co udowadnia Grupa Seco/Warwick, która czwartą rewolucję przemysłową nie traktuje jak koncepcję rewolucjonizującą oblicze dzisiejszej produkcji, lecz codzienność.

Mowa tu o automatyzacji, robotyzacji, zdalnych odbiorach, analizach danych oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii do planowania i poprawy wydajności oraz minimalizowania przestojów. To nowe podejście transformuje tradycyjne fabryki w zaawansowane centra technologiczne, zdolne do dostarczania produktów; szybciej, sprawniej i precyzyjniej niż kiedykolwiek wcześniej. Seco/Warwick korzystając z analizy danych i modeli matematycznych, wpisuje się w globalny trend, oferując w ramach portalu Furnace/Plus: zdalnie zarządzanie urządzeniem, planowanie przeglądów przewidywanie potencjalnych awarii, przestojów, wykrywanie anomalii procesów technologicznych czy też monitorowanie i optymalizowanie zużycia energii.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Innowacja=automatyzacja

Według raportu Boston Consulting Group (BCG), blisko 80% firm na całym świecie uznaje innowacje za jedno z trzech głównych priorytetów w tym roku, a 66% planuje zwiększyć wydatki na ten cel, z czego 42% jest gotowych zainwestować nawet o 10% więcej niż dotychczas. Innowacja jest jedną z wartości Grupy Seco/Warwick wpisaną w jej DNA, zaś Przemysł 4.0 to zmiana mentalności i kierunek strategicznych Grupy, która stawia na patrzenie szerokie i w przód i na pierwszym miejscu.

Automatyzacja od dawna stanowi kluczowy aspekt nowoczesnej produkcji, dotyczy to także obróbki cieplnej metali. Przyczynia się ona do zwiększenia efektywności pieców i ograniczenia błędów. Rozwijamy nasz zespół automatyki odpowiedzialny za automatyzację produkcji i wdrażanie rozwiązań cyfrowych. W obszarze pieców skupiliśmy się na platformie Furnace/Plus. W skład której wchodzi między innymi: usługa Seco/Predictive - zaawansowany, inteligentny system kontroli urządzeń umożliwiający wykrywanie ich potencjalnych awarii jeszcze przed ich wystąpieniem. Seco/Predictive gwarantuje wysoką skuteczność we wsparciu procesów utrzymania ruchu i zapewnia maksymalną wygodę użytkowania. Coraz więcej naszych klientów decyduje się nie tylko na wdrożenie inteligentnych systemów do nowych instalacji, ale także na modernizacje o te element istniejących starszych linii produkcyjnych. W dobie zmian klimatycznych i związaną z tym odpowiedzialność społeczną, szczególnie ważna staje się dbałość o środowisko i ekologię. Poprzez funkcjonalność zawartą w innym module Furnace/Plus, jakim jest Senergy, dajemy możliwość optymalizacji zużycia mediów. Dane wykorzystujemy dwutorowo, zarówno wewnętrznie jako producent urządzeń do obróbki cieplnej i metalurgii poprzez sprzężenie zwrotne do działu konstrukcyjnego, jak i dla naszych klientów, tak aby mogli bezpośrednio optymalizować procesy technologiczne mając do dyspozycji dane z poszczególnych etapów procesu – tłumaczy Sławomir Wachowski, Dyrektor Automatyki Seco/Warwick.

Usługi, które rewolucjonizują produkcję

Portal Furnace/Plus Seco/Warwick to pełen dostęp do aktualnych informacji o urządzeniu. W ramach portalu znajduje się kilkanaście modułów, a cały system jest sukcesywnie rozbudowywany tworząc jedno z najbardziej kompleksowych rozwiązań wspierających w branży. Wśród automatycznych usług można wymienić m.in. moduł Seco/Predictive, który zapewnia planowanie i organizację przeglądów urządzenia i jego poszczególnych komponentów w ramach prewencyjnego utrzymania w ruchu danego urządzenia. Innym ciekawym rozwiązaniem jest moduł Senergy. Pozwala on analizować konsumpcję energii elektrycznej i azotu dla wybranego procesu, w odniesieniu do średniej czy mediany zużycia innych procesów z tą samą lub inną recepturą. Senergy umożliwia podgląd wykonanych procesów historycznych. Jest opracowany tak, by działał na pojedynczych urządzeniach, jak również na całych liniach produkcyjnych czy fabrykach. W tabeli procesów można zobaczyć, oprócz pomiaru całkowitej ilości mediów, również dla poszczególnych segmentów receptury oraz etapów tych segmentów, np. nagrzewania i wytrzymania.

Seco/Warwick gotowe na nowe wyzwania

Seco/Warwick rozumie, że obecnie koniecznością jest tworzenia usług serwisowych opartych na nowoczesnych technologiach. Ten nowy trend, wynikający w pewien sposób z kryzysu pandemicznego, wprowadza zupełnie nową jakość świadczenia usług na odległość. Transformacja cyfrowa i koncepcja zrównoważonej gospodarki idą w parze z wyzwaniami związanymi z energią i ochroną środowiska. Firmy, oprócz osiągania zysków ze swojej głównej działalności, pragną także chronić naturalne środowisko, w którym działają. To wszystko umożliwia portal Furnace/Plus – innowacyjny zbiór narzędzi do zdalnego zarządzania parkiem maszynowym w hartowniach. Można powiedzieć, że Furnace/Plus integruje wiele systemów i potrzeb w jednym miejscu ułatwiając i automatyzując procesy.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę