Łukasiewicz – ILOT współpracuje z Boeingiem

Łukasiewicz – ILOT współpracuje z Boeingiem Canva

Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa podpisał nawiązał partnerstwo z Boeing Engineering. Umowa zakłada współpracę w obszarze projektowania inżynierskiego, analiz i projektów wspierających.

Boeing oraz Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa łączą siły, korzystając z lokalnych możliwości, jakimi są rozległe zasoby inżynieryjne i zaplecze Instytutu. Współpraca będzie odbywać się na bazie projektowej z ukierunkowaniem na samoloty komercyjne oraz usługi. Zakres ten ma być poszerzony o dodatkowe programy, uwzględniające badania i rozwój.

– To potwierdzenie umiejętności naszych naukowców, którzy zostali wybrani do współpracy z inżynierami Boeinga. W ramach tego partnerstwa będziemy rozwijać najnowocześniejsze technologie udoskonalające produkty jednej z najbardziej innowacyjnych i uznanych firm lotniczych na świecie – twierdzi dr inż. Paweł Stężycki, dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa.

Umowa jest częścią strategii Boeinga na rozszerzenie swojej działalności inżynieryjnej w Polsce. Firma, która jest obecna w Polsce od 30 lat, poszukuje obecnie osób o różnych umiejętnościach i doświadczeniu, aby rozwijać lokalną kadrę inżynierską.

– Jesteśmy zaszczyceni współpracą z instytutem, który ma niemal 100 lat doskonałości inżynieryjnej w lotnictwie. To wieloletnie doświadczenie, wydajne procesy i możliwości czynią z Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa idealnego partnera lokalnego do wspólnego rozwoju innowacji lotniczych – skomentowała Iryna Bielienko, dyrektor Boeing Poland Engineering & Technology Center.

Boeing, światowy lider branży lotniczej, jest obecny w Polsce od ponad 30 lat. Pracownicy w biurach w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie wspierają rozwój, produkcję oraz serwis samolotów komercyjnych, produktów obronnych oraz systemów kosmicznych dla klientów z całego świata. Boeing jest jednym z głównych partnerów polskiego przemysłu, utrzymując silne relacje z lokalnymi partnerami, liniami lotniczymi oraz dostawcami, jak również z polskim rządem i społeczeństwem.

Źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz 

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę