Mastercam 2024 integruje dodatek Sandvik Coromant CoroPlus Tool Library

Mastercam 2024 integruje dodatek CoroPlus Tool Library Mastercam

Mastercam, wiodące na świecie oprogramowanie CAD/CAM, nawiązało współpracę z Sandvik Coromant, światowym liderem branży i dostawcą narzędzi produkcyjnych, rozwiązań do obróbki skrawaniem oraz ogłosiło integrację dodatku Sandvik Coromant CoroPlus Tool Library Add-in z nową wersją Mastercam 2024.

Integracja biblioteki narzędzi CoroPlus pozwala klientom Mastercam zaoszczędzić czas na wyszukiwaniu pożądanych narzędzi i budowaniu zespołów narzędzi 3D, które można przenieść bezpośrednio do Mastercam. Biblioteka narzędzi CoroPlus rekomenduje narzędzia w oparciu o materiał, operację i typ narzędzia. Możliwość importowania zespołów narzędzi bezpośrednio do Mastercam 2024 oszczędza czas i wysiłek, ponieważ użytkownicy mogą szybko i łatwo znaleźć i użyć odpowiednich narzędzi. Wykorzystując modele narzędzi 3D i zalecane dane skrawania, użytkownicy mogą zoptymalizować proces obróbki i osiągnąć lepsze wyniki.

Programiści Mastercam ściśle współpracowali z Sandvik Coromant Product Management, aby umożliwić użytkownikom importowanie zespołów narzędzi 3D bezpośrednio do operacji ścieżki narzędzi Mastercam. Użytkownicy Mastercam korzystają z posiadania odpowiedniego oprzyrządowania dla materiału i rodzaju operacji obróbki, a także dokładnego modelu 3D, który można wykorzystać do wizualizacji i kontroli kolizji oprócz oszczędności czasu.

W przeszłości klienci musieli przeszukiwać tysiące stron katalogu i porównywać wiele źródeł, aby stworzyć zespoły narzędzi potrzebne do obróbki ich części – mówi Dave Boucher, dyrektor ds. Produktów w Mastercam. – Teraz mają dostęp do danych skrawania i zaleceń dotyczących narzędzi bezpośrednio z Mastercam, co ułatwia im wybór najlepszych narzędzi skrawających do konkretnych zastosowań, optymalizację operacji obróbki i poprawę wydajności.

Współpraca z zespołem Mastercam była fantastyczna podczas tego rozwoju i cieszymy się, że możemy zaoferować efektywny i bezproblemowy sposób dodawania danych narzędzi do operacji Mastercam na ścieżce narzędzia – mówi Tobias Unosson, Product Manager, CoroPlus Tool Library.

Źródło: Mastercam

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę