Microsoft został partnerem technologicznym Orlen Skylight accelerator

Microsoft został partnerem technologicznym Orlen Skylight Pixabay

PKN Orlen zawarł porozumienie rozpoczynające współpracę pomiędzy Orlen Skylight accelerator a Microsoft Founders Hub 101. Dzięki temu start-upy uczestniczące w programie akceleracyjnym realizowanym przez PKN Orlen otrzymają bezpłatny dostęp do wielu narzędzi oraz zasobów Microsoft, w tym Mircosoft Cloud czy GitHub. Współpraca obejmuje także wsparcie ekspertów i specjalistów Microsoft.

Orlen Skylight accelerator zbudował już silną markę nie tylko w Polsce, ale także na rynkach zagranicznych. Prowadzony przez nas program akceleracyjny dodatkowo uatrakcyjniają partnerstwa z technologicznymi liderami, jak właśnie Microsoft. Dzięki temu jeszcze więcej start-upów może poszerzać swoją wiedzę w zakresie najnowocześniejszych narzędzi IT wspierających rozwój biznesu. Pozyskanie globalnych partnerów ułatwia też przygotowanie rozwiązań w taki sposób, aby dokonywać szybszej komercjalizacji i skalowania oferowanych technologii – mówi Patrycja Panasiuk, zastępca dyrektora wykonawczego Obszaru Strategii i Innowacji oraz Relacji Inwestorskich PKN Orlen.

Dzięki programowi akceleracyjnemu Orlen Skylight accelerator młode technologiczne firmy z Polski i zagranicy mają możliwość współpracy ze spółkami z Grupy Orlen i realizacji wspólnych przedsięwzięć biznesowych. W ramach 4 z 11 rund akceleracyjnych przeprowadzono nabór dla 70 wyzwań technologicznych odpowiadających na aktualne potrzeby biznesowe PKN Orlen. Otrzymano ponad 260 zgłoszeń, spośród których wybrano 14 start-upów do pilotażowych wdrożeń, w tym np. w obszarze automatyzacji procesów na stacjach paliw, obszarze recyklingu, rozwiązań IoT w logistyce czy sztucznej inteligencji w procesach produkcyjnych.

Współpraca z PKN Orlen w obszarze Skylight Accelerator to przykład sojuszu, w którym zależy nam na jak najbardziej efektywnym działaniu z organizacjami z Polski w kontekście realnych wyzwań największych sektorów gospodarki oraz innowacji tworzonej przez spółki z naszego kraju, regionu Europy Centralnej i Wschodniej oraz świata. W ramach nowego programu Microsoft for Start-ups Founders Hub, w którym udostępniane są benefity związane z dostępem do technologii (m.in. pełne subskrypcje Microsoft Azure, Microsoft 365, PowerApps, GitHub, ale również zewnętrzne jak Open.ai), także biznesowe – dostęp do ponad 600 mentorów Microsoft, kontakt z zespołem oferowania rozwiązań w wirtualnych sklepach i katalogach Co-Sell i wiele innych, gdyż lista wciąż się powiększa.

PKN Orlen jest organizacją, która ma własne programy akceleracyjne, korporacyjny fundusz Venture Capital, jak i szereg spółek własnych, które umożliwiają wdrożenie rozwiązań start-upów. Skupienie celu akceleracji na spółkach z zakresu celów zrównoważonego rozwoju, to także nowa ścieżka w ramach Microsoft for Start-ups Founders Hub mówi Łukasz Foks, azure business lead, Start-ups w zespole regionalnym Microsoft Central & Eastern Europe (CEE). W czerwcu br. rozpocznie się kolejna, piąta runda naboru do programu Orlen Skylight accelerator.

Źródło: PKN Orlen

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę