Międzynarodowa Federacja Robotyki z nowymi władzami

IFR
Reklama
Reklama

Zarząd Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) wybrał Miltona Guerry'ego z firmy Schunk na nowego prezesa. Z kolei Klaus Koenig z Kuka Robotics został nowym wiceprezesem IFR.

Czuję się zaszczycony, mogąc pełnić funkcję nowego prezesa IFR, i nie mogę się doczekać udanej współpracy z Klausem Koenigiem i naszymi członkami – powiedział Milton Guerry (na zdj. w środku), który pełnił funkcję wiceprezesa IFR od grudnia 2019 r. Milton zastępuje na tym stanowisku Stevena Wyatta, który opuszcza ABB. Wyatt pełnił funkcję prezesa rotacyjnego od grudnia 2019 r., a wcześniej przez dwa lata pełnił funkcję wiceprezesa IFR.

Reklama

Milton Guerry podziękował Stevenowi Wyattowi za jego wieloletnią udaną pracę w Międzynarodowej Federacji Robotyki: – Steven wykonał wspaniałą robotę, wspierając świat robotyki. Inspirował przemysł robotyki i ich interesariuszy, takich jak przedstawiciele krajowych stowarzyszeń robotyki z całego świata, przedstawiciele producentów robotów i instytutów badawczych, a także media. Będziemy kontynuować jego misję dalszego doskonalenia zrozumienia szybko zmieniającego się świata robotyki i automatyki.

Milton Guerry kieruje zespołem Schunk USA jako jego prezes z siedzibą w Morrisville w Karolinie Północnej. Dołączył do firmy w 2000 r. i pełnił różne funkcje, obejmując obecne stanowisko prezesa w 2007 r. Milton jest członkiem Rady Dyrektorów Stowarzyszenia Przemysłu Robotycznego (RIA). Karierę w branży motoryzacyjnej rozpoczął od szeregu funkcji inżynierskich i technicznych.

Reklama

Klaus Koenig pełni natomiast funkcję dyrektora generalnego (CEO) oddziału robotyki Kuka z siedzibą w Augsburgu w Niemczech. Dołączył do firmy w lipcu 2017 r. jako Chief Operating Officer. Wcześniej zajmował różne stanowiska kierownicze w niemieckim przemyśle motoryzacyjnym. W trakcie swojej kariery podjął także pracę na arenie międzynarodowej, realizując wieloletnie zadania w Kanadzie i we Włoszech.

Źródło: IFR

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama