Modułowy system automatyki MOVI-C firmy SEW-Eurodrive

Modułowy system automatyki MOVI-C firmy SEW-Eurodrive SEW-Eurodrive

Firma Wrazidło, działająca w branży metalowej i zajmująca się produkcją specjalistycznych narzędzi oraz budową maszyn dla przemysłu lotniczego i automotive, zastosowała modułowy system MOVI-C służący do automatyzacji produkcji. Wdrożono go w kalibrownicy Electra WR-K, wykorzystywanej do precyzyjnego formowania końcówek oraz zmiany średnicy obróbki rur i profili.

Projektanci maszyny szukali nowoczesnego, kompleksowego rozwiązania, które zapewni precyzję, dokładność, wysoką dynamikę ruchu oraz kompaktowe wymiary i niezawodność. By wyjść naprzeciw oczekiwaniom, inżynierowie aplikacyjni firmy SEW-Eurodrive zaproponowali niezawodne i wydajne serwomotory synchroniczne z przekładniami i dzięki temu zapewnić prezycję i odpowiednią dynamikę.

Powiązane firmy

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.

Dwuosiowe moduły elektroniki połączone wspólną szyną DC z jednego zasilacza pozwalają na optymalizację szafy sterowniczej, natomiast kontroler serii UHX odpowiada za trajektorię ruchu, limit siły, zdalną diagnostykę oraz automatyczne ładowanie parametrów dla nowo wykrytych osi. Wykorzystanie takiej technologii gwarantuje niskie zużycie energii elektrycznej - to zaś znacznie redukuje koszty eksploatacji w stosunku do klasycznych rozwiązań w tego typu urządzeniach.

Specjaliści SEW-Eurodrive zapewnili klientowi wsparcie na każdym etapie – począwszy od projektu i przygotowania oferty, poprzez uruchomienie, a na opiece after sales skończywszy. Najlepszą rekomendacją dla realizacji stało się zaś wyrażenie przez klienta chęci dalszej współpracy, uwzględniającej zaimplementowanie w nowej kalibrownicy wyłącznie komponentów Sew-Eurodrive.

Zadanie przejawiło się na wdrożeniu modułowego systemu MOVI-C, zamiast rozwiązań konkurencyjnych firm. I tak dotychczasowy sterownik został zastąpiony sterownikiem najnowszej generacji C, o większej mocy obliczeniowej UHX65A-0-04-N0/OMH65A-C1/MOVIRUN, podobnie jak panel DOP. Co najważniejsze – całkowicie od nowa, pod potrzeby klienta, stworzono także program sterowania urządzeniem.

Źródło: SEW-Eurodrive

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę