Najszersza linia CAB w historii Seco/Warwick

Najszersza linia CAB w historii Seco/Warwick Seco/Warwick

Seco/Warwick, globalny lider technologii CAB, podpisał kontrakt na dostawę najszerszej linii produkcyjnej w historii. Linia ciągła do lutowania w atmosferze ochronnej dla wielkogabarytowych chłodnic baterii zostanie zainstalowana u jednego z czołowych producentów wymienników ciepła – z Europy. To drugie zamówienie od klienta na ten sam produkt w ciągu ostatnich dwóch lat.

Europa kolejny rok z rzędu odnotuje najwyższą sprzedaż aut elektrycznych na świecie. Stary Kontynent na poważnie wchodzi do globalnej gry o nowy przemysł i podejmuje walkę o zbudowanie od podstaw łańcucha dostaw akumulatorów i baterii oraz innych niezbędnych części pojazdów elektrycznych. W 2020 r. sprzedaż bateryjnych samochodów elektrycznych odpowiadała za 5,4% sprzedaży w Unii Europejskiej. Jeśli obecny trend się utrzyma, to w myśl strategii redukcji emisji Unii Europejskiej, odsetek ten wzrośnie do 21% w 2025 r. i 54% w 2030 r. Dynamicznym wzrostom sprzedaży baterii towarzyszy wzrost sprzedaży takich części jak chłodnice baterii. Produkowane są one w wysokim stopniu specjalistycznych, ciągłych linach do lutowania w atmosferze ochronnej.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Widzimy bardzo dynamiczny wzrost zapotrzebowania na linie CAB, które służą do produkcji wymienników ciepła. Trend związany z elektromobilnością jest bardzo silny. Sprzedajemy globalnie coraz więcej linii CAB, które sprawdzają się w tej branży. Nasze urządzenia pracują nie tylko w Europie, ale także w Azji czy Ameryce Północnej. Przez kilkadziesiąt lat doskonaliliśmy ten produkt i dziś mogę powiedzieć, że w mojej ocenie nie ma na rynku bardziej kompletnej, niezawodnej i wydajnej linii to lutowania aluminium. Potwierdza to najnowszy kontrakt. Tym razem zbudujemy najszerszą linię CAB w historii. I jestem przekonany, że przyczyni się ona znacznie do budowania europejskich wzrostów produkcji chłodnic baterii – mówi Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Seco/Warwick.

Po latach cedowania produkcji baterii i chłodnic do elektrycznych pojazdów pozakontynentalnym podmiotom Europa na poważnie wchodzi do gry. Obecne zamówienie europejskiego producenta to już drugi kontrakt z Seco/Warwick w ciągu ostatnich dwóch lat. Poprzedni również obejmował dostawę linii CAB. Dwa lata użytkowania potwierdziły wysoką wydajność, efektywność oraz niezawodność urządzeń. Skutkiem jest obecne zamówienie, które dla Seco/Warwick będzie wyjątkowe, również dlatego, że będzie to najszersza linia CAB w historii firmy. Jej wielkość użyteczna pozwoli klientowi na masową produkcję wielkorozmiarowych chłodnic baterii samochodowych.

To zamówienie potwierdza czołową pozycję Seco/Warwick jako dostawcy urządzeń CAB, które mogą być przeznaczone m.in. do produkcji chłodnic baterii samochodowych. Często się zdarza, że klienci wracają do nas po pewnym czasie i decydują się wspólnie z nami kontynuować rozbudowę parków maszynowych. Tym razem warto podkreślić, że upłynął relatywnie krótki okres między zamówieniami. Potwierdza to wysoką jakość i wydajność produktów. Cieszy nas, że nasi partnerzy są zadowoleni nie tylko z samych urządzeń, ale także z całego procesu realizacji projektu – podkreślił Skarbiński.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę