Najszerza linia CAB w historii Seco/Warwick Chiny

Najszerza linia CAB w historii Seco/Warwick Chiny Seco/Warwick

Seco/Warwick dostarczy dwie linie ciągłe CAB oraz jeden uniwersalny piec komorowy do lutowania twardego aluminium. Odbiorcą rozwiązań jest koncern produkujący elementy silników wysokoprężnych. Urządzenia pomogą koncernowi zdobyć większą liczbę zamówień na chłodnice akumulatorów.

Jedno z urządzeń to piec z taśmą transportową o szerokości 2300 mm do ponadgabarytowych chłodnic baterii. Jest to najszersza linia CAB sprzedana przez Seco/Warwick w Chinach.

– W 2019 r. Seco/Warwick Chiny dostarczył linię CAB do Chin. Linia (o szerokości taśmy 1,5 m) jest wykorzystywana w procesie produkcji dużych wymienników ciepła. Po trzech latach klient zdecydował się zakupić kolejną linię CAB naszej marki. Po wizycie naszych inżynierów w zakładach klienta zamówienie zostało zmodyfikowane, a partner zdecydował się na zakup trzech odrębnych urządzeń. Linia ciągła CAB (z taśmą o szerokości 2,3 m) to dla naszego chińskiego oddziału wyjątkowe zamówienie – będzie to najszersza linia CAB dostarczona przez Seco/Warwick Chiny. Patrząc na to jak szybko rozwijamy się na azjatyckim rynku, właśnie w segmencie lutowania aluminium, myślę, że w zakresie rekordowych i wyjątkowych dostaw nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa – mówi Piotr Skarbiński, wiceprezes Segmentu Produktów Aluminium i CAB w Seco/Warwick. 

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

Zamówiona przez partnera linia CAB składa się: z pieca o szerokości 2,3 m komory TTBB, komory podgrzewania radiacyjnego, pieca do lutowania radiacyjnego, komory chłodzenia płaszczem powietrznym, komory chłodzenia końcowego oraz systemu sterowania. Druga, węższa linia (szerokość 1,5 metra), zbudowana jest w podobny sposób.

Radiacyjne piece CAB są doskonałym rozwiązaniem do lutowania w sposób ciągły produktów o podobnych wymiarach i cechach. Temperatura jest rozłożona równomiernie na całej długości taśmy, dzięki kilku niezależnym strefom grzewczym. Ten typ urządzeń cechuje się mniejszymi nakładami inwestycyjnymi przy wysokiej efektywności uzyskanej dzięki niskiemu zużycia atmosfery azotowej i mniejszym wymaganiom serwisowym w porównaniu z pozostałymi rozwiązaniami CAB. Linie CAB służyć będą lutowaniu chłodnic baterii samochodowych o dużych gabarytach.

Trzecim urządzeniem zamówionym przez chińskiego partnera jest uniwersalny piec komorowy zapewniający wysoką jakość lutowania przy małej skali produkcji. Ten typ pieca przeznaczony jest do lutowania szerokiej gamy wymienników ciepła zarówno w pozycji poziomej jak i pionowej. To już drugi piec komorowy Seco/Warwick dostarczony temu partnerowi.

– Pierwszy uniwersalny piec komorowy dostarczyliśmy partnerowi w 2016 r. i pracuje przy produkcji płytowych wymienników ciepła. Zaletami urządzenia jest krótszy czas wsadu, wyższa wydajność i relatywnie niższy koszt. Fakt, że klient zamawia kolejny, identyczny produkt, to największa pochwała jakiej moglibyśmy oczekiwać. Oznacza to, że urządzenie sprawdziło się w procesie produkcyjnym i spełniło oczekiwania, a Seco/Warwick był jego pierwszym wyborem – podsumowuje Liu Yedong, dyrektor zarządzający Seco/Warwick China.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 5-6/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę