Napinacze łańcuchów do obrabianych przedmiotów z nieregularnymi konturami

Napinacze łańcuchów do przedmiotów z nieregularnym konturem Kipp

Firma Heinrich Kipp Werk ma w swojej ofercie napinacze łańcuchów, które zapewniają skuteczne naprężanie i mocowanie przedmiotów obrabianych ze złożonymi konturami lub formami. Specjalne środki mocujące nie są więc już potrzebne.

Firma KIPP oferuje dwa warianty tego typu napinaczy łańcuchów do siły mocującej 15 kN lub 40 kN. Każdy z nich zawiera łapy hakowe, podparcie drugostronne, cztery łańcuchy rolkowe, cztery ogniwa zamykające, sześć elementów z tworzywa sztucznego oraz jeden zestaw zabezpieczający do łańcuchów napinających.

Powiązane firmy

Kipp Polska Sp. z o.o.

Łańcuchy rolkowe są dostępne oddzielnie również w innych długościach, dzięki czemu użytkownicy mogą elastycznie reagować na najróżniejsze średnice i formy obrabianych przedmiotów. Dodatkowo dostępne są zamki mocujące, których stosowanie jest zalecane od łańcuchów o długości trzech metrów.

Ponadto firma KIPP ma w asortymencie pryzmaty 120°, które można elastycznie ustawiać na stole maszynowym.

Naprężenie łańcucha ma wiele korzyści – równomierny rozkład siły umożliwia naprężenie bez przekrzywień. Elementy z tworzywa sztucznego zapewniają, że przedmioty obrabiane nie niszczą się. Użytkownicy korzystają ponadto z dużego zakresu regulacji i dużej siły zacisku. Napinacze łańcucha montowane są za pomocą śrub mocujących i nakrętek do rowków teowych na obrabiarce lub na płycie do mocowania.

Źródło: KIPP

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 7-8/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę