Nowa platforma przenośników o dużej wydajności

Nowa platforma przenośników o dużej wydajności Interroll

Firma Interroll wprowadza nowy, modułowy przenośnik, spełniający specyficzne wymagania w zakresie wytrzymałości i przepustowości, niezbędne w przypadku dostawców usług kurierskich, ekspresowych i paczkowych (CEP). Nowa platforma przenośników o dużej wydajności (HPP), będąca ważnym dodatkiem do systemów sortowania firmy Interroll, może znacznie zwiększyć produktywność, pojemność i sprawność energetyczną w dużych i małych centrach dystrybucyjnych. W ramach kompleksowej strategii platformy Interroll, HPP wykorzystuje przede wszystkim takie produkty, które już setki tysięcy razy sprawdziły się u użytkowników. Nowa oferta zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w dniach 25-27 kwietnia 2023 r. na stoisku targowym Interroll LogiMAT (hala 1, stoisko K41) w Stuttgarcie w Niemczech, gdzie odwiedzający będą mogli również zapoznać się ze strategią firmy w zakresie systemów do transportu materiałów.

Popularność zakupów online generuje coraz większą ilość i różnorodność towarów, które muszą być transportowane i sortowane w sieciach dystrybucyjnych dostawców usług CEP na całym świecie. Liczba paczek przechodzących przez przenośniki i systemy sortowania w 13 największych krajach ma wzrosnąć ze 159 miliardów w 2021 r. do 256 miliardów w 2027 r. Produkowane przez Interroll systemy do automatycznego sortowania odgrywają kluczową rolę w sprostaniu wyzwaniom związanym z obsługą materiałów od ponad 20 lat. Ponad 500 sorterów zostało wdrożonych na całym świecie przez liderów branży, takich jak Amazon, DHL, FedEx, UPS, Hugo Boss, Inditex (ZARA) i Zalando, a także firmy pocztowe.

W naszych planach innowacji od wielu lat konsekwentnie wykorzystujemy zalety strategii dotyczącej platform. Przykładem jest tu nowa platforma przenośników HPP o dużej wydajności, którą opracowaliśmy w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie branżowe na rynku CEP. Oferuje ona integratorom systemów oraz dostawcom usług kurierskich, ekspresowych i paczkowych istotną wartość dodaną w osiąganiu ich celów biznesowych – wyjaśnia Jens Strüwing, wiceprezes wykonawczy ds. produktów i technologii w firmie Interroll. – Oprócz maksymalnej elastyczności i sprawdzonej jakości tego modułowego systemu dowolnie łączonych modułów przenośników, do jej zalet należy zaliczyć dużą sprawność energetyczną, łatwość obsługi i szybkość, z jaką można realizować projekty automatyzacji. W połączeniu z odpowiednią ofertą usług, dzięki HPP można znacznie zwiększyć produktywność w dużych i małych centrach paczkowych, nie tylko w przypadku nowych instalacji, ale też w przypadku projektów modernizacyjnych.

Szybka realizacja projektów dzięki procesom cyfrowym

Interroll Layouter może być używany na przykład do przejrzystego projektowania i planowania kompletnych koncepcji systemu HPP na komputerze oraz ich wirtualnego wdrażania. Skraca to czas planowania, a tym samym czas realizacji projektu. Dostarcza również więcej informacji i znacznie upraszcza prezentacje oraz procesy decyzyjne. Standaryzowane moduły skracają czas instalacji i wdrażania rozwiązań. Co więcej, bezproblemowe przetwarzanie danych z Interroll Layouter w systemach planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) w zakładach produkcyjnych umożliwia skrócenie terminów dostaw. Podobnie, jak w przypadku sortowników Interroll, klienci otrzymują wsparcie w postaci spójnego i elastycznego zarządzania projektami.

Nowa platforma przenośnikowa obejmuje dużą liczbę znormalizowanych modułów liniowych i krzywych, które można dowolnie łączyć, według specyfikacji klientów. Należą do nich na przykład moduły przenośników prostych oraz moduły do wzniesień i spadków. Sztywność została zwiększona o jedną trzecią w porównaniu z MCP. Nowa platforma zapewnia obciążalność do 50 kilogramów na metr, a maksymalna prędkość transportu to 2,5 metra na sekundę. W zależności od wymiarów i transportowanych towarów, możliwe jest uzyskanie przepustowości do 10 tys. jednostek na godzinę. HPP może przetwarzać szeroką gamę towarów do sortowania, w tym kartony, małe paczki, koperty bąbelkowe, koperty szare i torebki foliowe.

Energooszczędna technologia napędowa oraz łatwe uruchomienie i konserwacja

W zależności od potrzeb klienta, przenośniki oparte na platformie HPP mogą być napędzane motoreduktorami lub bębnami o sprawności na poziomie 90%, oferującymi ciche i produktywne środowisko pracy o bardzo dużej przepustowości. W przypadku linii transportowych z napędem centralnym, napinanie taśmy odbywa się tylko z jednej strony, co znacznie ułatwia uruchomienie i konserwację. Konstrukcja prowadnic bocznych jest również dobrze przemyślana. Dzięki swojej symetrycznej i modułowej budowie, wykorzystują one tylko kilka standardowych komponentów. Ponadto, zachodząca konstrukcja tworzy zamknięte przejścia z jednej linii przenośnika do drugiej, zapobiegając zakleszczaniu się transportowanych towarów w przejściach.

Moduł integrujący funkcje transportu i sortowania

Funkcjonalnym rdzeniem HPP jest innowacyjny switch MBS (Interroll Multibelt Switch). Moduł w unikalny sposób łączy funkcje przenoszenia i sortowania. Poprzez płynne nakładanie się ruchów prostoliniowych i poprzecznych, transportowane towary są kierowane na dodatkowe linie transportowe ze stałą prędkością w przenośniku na wprost lub z dwóch stron. Metoda ta zapewnia nie tylko delikatny i bezpieczny proces transportu, ale również bardzo dużą prędkość i przepustowość na poziomie ponad 10 tys. jednostek na godzinę.

Dzięki Interroll MBS, klienci mogą jeszcze bardziej zwiększyć wydajność swoich centrów dystrybucyjnych i zapewnić wyższy stopień automatyzacji w oparciu o platformę przenośników o dużej wydajności. Dotyczy to nie tylko transportu wstępnie posortowanych towarów za dużymi systemami sortowania, takimi jak te stosowane w głównych centrach dystrybucji. Nawet w mniejszych, zorientowanych na klienta centrach przesyłek, system automatyzacji może znacznie zwiększyć wydajność pracy i efektywność ekonomiczną. Ponadto, MBS może służyć jako brama do automatycznego sortowania w aplikacjach, które potrzebują tylko kilku miejsc docelowych.

Źródło: Interroll

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę