Nowa technologia obróbki CAD/CAM

Esprit

ProfitTurning to nowa strategia obróbki wprowadzona w oprogramowaniu CAM. Metoda ta może być stosowana przy obróbce zgrubnej, pozwalając w znacznym stopniu skrócić czas trwania cyklu. ProfitTurning poddano serii gruntownych testów potwierdzających jej parametry, mogące zapewnić operatorom maszyn, inżynierom i menadżerom wyższy poziom precyzji, kontroli jakości i wydajności.

ProfitTurning to strategia szybkiej obróbki zgrubnej opracowana przez DP Technology Corp. do frezowania średnic zewnętrznych i wewnętrznych, frezowania czołowego i innych zadań. Do jej zalet należy zaliczyć nie tylko szybkość, bezpieczeństwo i wydajność, ale również znacznie mniejsze zużycie narzędzi. W porównaniu z konwencjonalnymi metodami obróbki typu ramping, ProfitTurning skraca czas pracy maszyny i zmniejsza częstotliwość wymiany wkładek.

- Ścieżka skrawania w przypadku Esprit 2016 ProfitTurning charakteryzuje się stałą siłą obróbki i stałym spływem wióra, pozwalającymi na znaczne przyspieszenie prędkości skrawania. Dzięki zastosowaniu frezowania trochoidalnego i technik kontroli głębokości obróbki, ścieżka ProfitTurning redukuje również wibracje i naprężenia, co czyni tą technologię idealną do obróbki cienkich ścianek oraz materiałów o dużej twardości, w szczególności nadstopów. W rezultacie uzyskuje się krótsze czasy cykli i większą wydajność - wyjaśnia Ivan Kristic, dyrektor R&D działu Product and Engineering firmy DP Technology.

Podczas, gdy w tradycyjnych strategiach obróbki uwzględnia się tylko geometrię materiału, Esprit 2016 w większym stopniu korzysta z osiągnięć nauki, pozwalając określić najbardziej efektywne sposoby frezowania poszczególnych typów materiałów. Nowa technologia ścieżki skrawania uwzględnia prawa fizyki przy formułowaniu unikalnych strategii dla poszczególnych rodzajów obróbki.

sprit 2016 uwzględnia wszystkie istotne czynniki w algorytmie ścieżki skrawania, takie jak materiał wykonania freza i jego kształt, rodzaj materiału obrabianego, prędkość obrotowa freza, posuw, deformacja wióra, spływ wióra, moc obrabiarki oraz przyspieszenie i opóźnienie. Pomaga to zapewnić pełną kontrolę nad procesem i ustalić optymalne parametry skrawania wzdłuż całej ścieżki.

Źródło: Esprit

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 10/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę